Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

ZİFİRİ KARANLIKTA YEMEK YEDİK, UNUTULMAZ DENEYİMLER YAŞADIK

Şubat 2018


ZİFİRİ KARANLIKTA YEMEK YEDİK, UNUTULMAZ DENEYİMLER YAŞADIK

Bu ayki etkinliğimizde Şirketçe Karanlıkta Yemek’ e katıldık ve canlı müzik eşliğinde akşam yemeği yiyip dans ettik. Genelde bu tarz aktivitelerin görme engellilerin durumlarını anlamak için yapıldığı düşünülür ama Karanlıkta Yemek aslında çok daha farklı. Burada asıl amaç, görme dışındaki duyularımızın farkına daha çok varmak ve aslında görme duyumuzun çalışmadığı yerde diğer duyularımızın ne kadar güçlü olduğunu fark etmek. Yemek dışında da çeşitli birçok temalı etkinliğin karanlıkta yapıldığı Karanlık İşler’ i herkesin en az 1 kere tecrübe etmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Bu ay ki etkinliğimizle ilgili biz daha fazla yorum yapamayalım ve sözü iş arkadaşlarımıza bırakalım isteriz. Bakın onların görüşleri nasılmış;

Deniz Özgünlü: Gerçekten çok farklı bir deneyim yaşadım. Karanlık bir ortamda yemek yemek, o ortamda bulunmak ve özellikle şarkı söylemek çok farklı bir duyguydu. Bazışeyler anlatılmaz yaşanır derler ya, aynı o duygu içerisindeydim. Yemek yerken iç ses olarak o kadar çok şey yaşadım ki herkesin kesinlikle gidip o güzel deneyimi ve duyguyu yaşamasını tavsiye ediyorum.

Pınar Kaya: Karanlıkta yemek; zifiri karanlıkta dostlarla birlikte, önyargılardan uzak ve bununla birlikte insana verdiği özgüvenle mükemmel geçen bir geceydi. Görme yetisinden uzak, duyma ve tat alma duyularının insana neler kattığını öğrendiğimiz bir deneyim oldu. Herkesin bu farkındalığı yaşamasını diliyorum. Bu deneyimi yaşattığı için şirketimize teşekkürler.

Sinem Sakallı: Harika konsepti, canlı müziği ve leziz yemekleriyle zifiri karanlıkta yemek hepimize farklı bir deneyim yaşattı. Görme duyumuzun yokluğunda diğer duyularımızın sınırlarını zorladık adeta. Her yönüyle  unutulmaz bir akşamdı. Özgür ve huzurlu hissettim. Böyle farklı bir ambiyans ve samimi dostlarla bizi buluşturan şirketimize teşekkürler.

Mehmet Çoymak: Görme duyunuzu kullanamadığınız bir ortamda, dostlarımla sohbet edip, müzik eşliğinde yemek yemek,  benim için alışılmışın dışında, çok farklı bir deneyim oldu. Karanlıkta Yemek’te geçirdiğiniz birkaç saatlik zaman dilimi içinde kafanızdaki tüm stres, sıkıntı ve düşüncelerden soyutlanıp, kendinizi eğlence ve sohbete kaptırıyorsunuz. Kesinlikle dostlarınızla gidip, tecrübe etmeniz gereken müthiş bir ortam.

Dilara Ofluoğlu: Görmeden hissetmeni sağlayan, empati yeteneğimi güçlendirdiğim bu etkinlikte yer almak çok heyecanlıydı. Bu güzel deneyimi bana yaşatan şirketime teşekkür ederim.

Süleyman Erdoğan: Kesinlikle dostlarınızla gidip, tecrübe etmeniz gereken çok güzel bir ortam. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Burcu Kahraman: Eğlenceli ve bir o kadar da ürkütücüydü.

Mesut Muslu: Hayatımda yaşadığım en sofistike deneyimdi. Bu deneyim sayesinde görme engelli insanlarla aynı paradigmadan bakabilmenin tecrübesini yaşadım. Bu deneyimin doğrultusunda şöyle bir sonuca vardım: Eksiklerimiz, kusurlarımız ya da ne demek isterseniz öyle söyleyin hayat birbirimizi anladığımız ölçüde kolay ve keyifli. Herhangi bir engelimizin olması bizi sanattan ve hobilerimizden uzak kalmamız için sebep değildir. İhtiyacımız olan tek şey birbirimize karşı olan sevgimizi artırıp doğru paradigmadan bakabilmeyi öğrenmek ve çok kısa olan hayatımızı en doğru şekilde yaşayarak daha fazla güzel deneyimle tamamlamaktır. Bana bu fırsatı tanıyan şirketim olan INTERLINK ailesine yeni bir üyesi olarak çok teşekkür ederim.

Etkinliğimizle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için Sistem Koordinatörümüz Can Beyin röportajını sizlerle paylaşıyoruz.