Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

YENİLİKÇİ, ÖNCÜ VE GÜVENLİ

Ekim 2012


YENİLİKÇİ, ÖNCÜ VE GÜVENLİ

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Banvit A.Ş. bünyesinde ‘Pazarlama ve Ürün Geliştirme Direktörü’ olarak görevime devam etmekteyim. Mevcut ve yeni ürünlerin; Ar-Ge aşamasında raflara yerleştirilme süreçleri, zincir mağazalardaki raf tanzim ve teşhirleri, satış noktalarındaki reklam çalışmaları, tüketiciler ile buluşmasını sağlayan promosyon sistemlerinin yönetimi görev tanımlarım içinde yer almaktadır.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

1970 Bandırma doğumluyum. Bandırma’daki ilk-orta-lise eğitiminden sonra, İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. 1992’de IBS araştırma şirketinde 1 yıl çalıştıktan sonra, 1993 yılında Banvit A.Ş.’de Denetim Departmanı’nda işe başladım.1997 yılında İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürü olarak görev değişikliğim oldu. 2001 yılında Satış Direktörü olarak atandım, 2010 yılından beri Pazarlama Direktörü olarak görevime devam etmekteyim.  Bundan sonraki hedefim Banvit A.Ş.’de geçen 19 yıldan sonra, mevcut görevimde şirketime daha fazla katma değer yaratmaya çalışmak, yenilikçi yaklaşımlar ve projeler ile rakiplerimizin önünde yer almaya devam etmesini sağlamaktır.

3-Banvit sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte kendisi nerede yer alacak ?

Banvit A. Ş. üretim birimleri olarak birçok sektörde faaliyetlerini yürütmektedir. Yem, piliç, hindi, dana, hazır ürünler ve şarküteri üretimi ile pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Sektörde üretim kapasitesi olarak liderliğini sürdürmektedir. Tüketici eğilimini dikkate alarak sürekli kendini yenilemekte, Ar-Ge yatırımlarına ağırlık vermektedir. İki senedir Ar-Ge hazırlığı yaptığımız ’’katkısız’’ hazır ürünlerin lansmanını içinde bulunduğumuz dönemde yapmaktayız.

4-Banvit olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Satış noktalarımız ve tüketicilerimizin beklentilerini kalitemiz, servisimiz ve yaratıcılığımız ile gerçeğe dönüştürmek için uğraş veriyoruz. Müşterilerimize en uygun değeri sunarken, sektörümüzde en iyi çalışma ortamını geliştirmeyi, çevresine duyarlı bir şirket olmayı hedefliyoruz.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Satış artırıcı kampanyalarımız hem satış noktası hem de tüketici bazında yapılmaktadır. Satış noktalarımız için aksiyonlar, sadakat projesi uygulamaktayız. Tüketicilerimiz için indirimler, çapraz bantlamalar v.s uygularımız var. Tüketicilerimiz için; ürün çeşitliliği göstermek ve reyonlarda bulamadıkları ürünleri tüketebilmeleri için www.banvitburada.com satış portalını, İstanbul’da hizmete aldık.

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Sektörde yer alan firmalar hem üretim alt yapısı, hem de ürün çeşitliliği açısında Dünya’da ileri bir seviyededir. Son yıllarda özellikle Türkiye Cumhuriyetleri ve güneyde yer alan komşularımıza artan ihracat rakamları sektörü büyütmektedir. Türkiye’de bulunan beş firmaya AB ülkelerine ihracat ön izni verilmesine karşın stratejik süreçlerden dolayı ihracat henüz hayata geçmemiştir.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Şirket olarak çalışanlarımız ve müşterilerimiz bizim çok önemlidir. Bu doğrultuda çalışanlarımız için yıl içersinde altı kez pazarlama toplantılarında hafta sonu tatilleri organize edilir. Bu toplantılarda, çalışanlarımız arasındaki  takım olma duyguları pekiştirilir.  Müşterilerimiz yönelik ise 2 yıldır uyguladığımız www.banvitlekazaniyorum.com portalı üzerinden puan-hediye uygulaması düzenlemekteyiz.

Zafer TANSEVER

BANVİT A.Ş.

Paz. ve Ürün Gel. Direktörü