Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

YALITIM SEKTÖRÜNÜN YÜKSELEN DEĞERİ

Aralık 2011


YALITIM SEKTÖRÜNÜN YÜKSELEN DEĞERİ

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

MARDAV’da Teknik Ofis ve Grup Ürün Müdürü olarak çalışmaktayım. 2007 yılında; Mimar olmamın da katkısı ile Teknik Danışman olarak Satış Departmanımızda başladığım görevime yine Teknik Ofis Yöneticisi olarak devam ettikten sonra, son 2 yıldır Pazarlama Departmanımız bünyesinde Grup Ürün Müdürü olarak görevime devam etmekteyim. MARDAV’ın sektörel derneklerde temsil edilmesinin ve teknik sorumluluklarımın yanısıra,  Kurumsal İletişim faaliyetleri, iletişim bütçesi ve MaviKale, Promanto, RockManto ve Dupont Tyvek ürünlerinin Ürün Müdürlüğü’nü de yürütmekteyim.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Lisans Eğitimimi 2001 yılında Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde burslu olarak tamamladım. İnoksan, Aspen ve Assan Panel gibi kendi sektöründe lider firmalarda Yurtdışı ve Yurtiçi Satış tecrübelerim sırasında Yeditepe Üniversitesi’nde hak kazandığım burslu İngilizce İşletme Yüksek Lisans Programı’nı bitirdim. MARDAV’daki pazarlama deneyimimi ve İşletme Yüksek Lisans bilgimi harmanlayarak; sorumluluğumdaki ürünlerin marka bilincinin ve pazar payının arttırılması, yeni ürün yelpazelerinin oluşturulması, kurumsal pazarlama stratejileri geliştirilmesi konularında çalışmalar yürütüyorum. Bu bağlamda, kurumuma farklı kanal ve pazarlar sunarak, kurum ve markalarımızın vizyonunu kendi vizyonumla yoğurarak geliştirmek en büyük hedeflerimin başında gelmektedir.

3-Mardav A.Ş. sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

MARDAV A.Ş.; Kimya sektöründe dünya lideri Dow Chemical ile Belçika kökenli Ravago S.A. firmalarının ortaklığında inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir satış ve pazarlama firmasıdır. Yalıtım, dekorasyon, çatı, cephe ve altyapı alanları öncelikli olmak üzere inşaat sektörüne sunduğumuz üstün nitelikli ürün ve çözümler ile sektörümüzün öncü ve lider firması olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. MARDAV olarak, her sene dünya çapında öncü birçok firmanın distribütörlüğünü de bünyemize katarak hızla büyümeye devam ediyoruz. Bu ivme ile pazardaki lider konumumuzu sürdürmeyi planlıyoruz.

4-Mardav A.Ş. olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

MARDAV, kaliteden ödün vermeyen, müşteri odaklı yapısı ile inşaat sektörüne hizmet veren uluslararası bir firma ve çağın değişimlerini güncel olarak takip ediyor. Yaygın bayi ağı,  ürün teslimindeki hızlı servis hizmeti ve markalarının kalite sertifikalandırılması konularında hassas tutumu ile fark yaratmaktadır. E-Sipariş vb. birçok uygulama ile ihtiyaca hızlı cevap verebilmektedir. Bu yönlerimizle yapılara ve sektörümüze artı değer sunuyoruz.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Satış ve pazarlama firması olmamız sebebi ile yıl içinde oldukça yoğun pazarlama aktivitelerimiz mevcut. Gerek bayilere yönelik toplantılarımız, kampanya ve ödül gezi aktivitelerimiz, gerekse son kullanıcılar, mimar, mühendis gibi profesyonellere yönelik promosyonlarımız ve etkinliklerimiz gerçekleşmekte. Tüm bu aktivitelerin seçkin ve farklı uygulamaları ile kulvarımızda öncü konumda bulunmaktayız.

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Türkiye’nin lokomotifi olan İnşaat Sektörü, Avrupa’daki krize rağmen 2011’in ilk yarısında %13,9 büyüme yakaladı. 2011‘in son çeyreğinde de bu büyümenin devam edeceğini ön görüyoruz. Tüm bu konjonktürde, ne yazık ki kaliteli mal ve hizmet sunan birçok firma bu canlılıktan hak ettiği payı alamamakta. Standart dışı üretim, kaliteli ve doğru olandan çok bu da aynı işi yapar yönündeki bilgi eksikliğinin sonucundaki düşünceler ile düşük maliyet ve kalitesiz ürünlere yönelme bunda etken olmuştur. Biz, yola çıktığımız günden bu yana "doğru malzeme, doğru detay ve doğru uygulama" sloganı ile hizmet vermekteyiz. Bu bağlamda, kullanıcıların kaliteye hak ettiği farkı ödemesi ve bilince sahip olmasını bekliyoruz.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Satış ve pazarlama firması olmamız sebebi ile sosyal anlamda yoğun yaşayan bir ekibiz. Bunun yanı sıra şirket çalışanlarımızın motivasyonu için düzenlediğimiz outdoor eğitimler, yılbaşı yemekleri, kişisel eğitimler gibi aktivitelerimiz mevcut.

Özge SİPAHİOĞLU

Mardav A.Ş.

 Teknik Ofis ve Grup Ürün Müd.