Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

TURİZM SEKTÖRÜNÜN ÖZEL MARKASI

Temmuz 2018


TURİZM SEKTÖRÜNÜN ÖZEL MARKASI

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz ?

Hippo Turizm’ de Genel Müdür Yardımcısı ve Ürün Müdürü görevindeyim.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

1989 Çelebi Turizm’de Bölge Rehberliği ile Turizm hayatım başladığında henüz 19 yaşında bir çocuktum. Sektörün her kademesinde görev aldım. Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Gazi Ünv. Turizm Bölümü ile de akademik olarak öğrenimimi tamamladım. Son 15 yıldır ağırlıklı olarak kurumsal organizasyonların içinde bulundum. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında birçok başarılı kurumsal organizasyona imza attım. Hem bölge hem de ülke bilgim sayesinde müşteri yerine misafir temasına ağırlık verdim. Bundan sonraki hedeflerim içinde Turizme, ürünlerimize yeni anlayış getirmek, seyahat kültürümüzü geliştirmek. Aynı zamanda misafirlerimizin bilgisini güçlendirmek olacaktır.

3-Hippo Turizm şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

HIPPO, şu anda sektörde butik ve misafir odaklı çalıştığı için çok iyi durumda. Gerek fiyat politikası gerekse ürün seçimlerinde çok titiz ve araştırmaya dayalı bir çalışma yürütmektedir. Dolasyıla bizimle çalışan kurumsal firmalar, acentalar ve misafirlerimiz bizi her zaman backup hizmeti gibi görmüş, danışmış, güvenmiş ve organizasyonunun tamamını teslim etmiştir. Bizde HIPPO olarak beğeni ve güven kazandık. Bize güvenen misafirlerimize, firmalarımıza ve acentalarımıza teşekkür ederiz. 

4-Hippo Turizm olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

HIPPO, anlayışını hiçbir zaman değiştirmeyecektir. Misafir odaklı çalışmalarına devam edecektir. Hizmet yapımız gelişmeye devam edecektir. Klasik söylemlerden uzak durarak farklı ve yeni ürünleri geliştirmeye gerek kurumsal gerekse bireysel hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz. Önceliğimiz misafirimizin hayalini gerçekleştirmek olacaktır. İster kısa bir tatil ister bir iş görüşmesi için sade bir otel rezervasyonu olsun bu durum hiç değişmeyecektir. Kısacası her konuda titiz çalışmaya devam edeceğiz.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Aktif promosyon yelpazemiz genellikle INTERLINK Şirketler Grubu ile paylaşmaktayız. Yıllık, sezonluk ürünlerimiz ve münferit kişiye özel seyahatlerimiz ve organizasyonlarımızı ağırlıklı olarak  INTERLINK firması ile yaklaşık 20 yıldır organize ediyorum. Bizi bilen tanıyan güvenen birçok sektördeki firmaların münferit ve grup organizasyonlarını ayrıca yapmakta, ürünlerimizi beğenilerine sunmaktayız..   

6.Bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Turizm çok yünlü ve gerçekten bacasız sanayi olduğu gerçeğini unutmamalıyız. Şu anda ki turizm Bakanımız geçmişinde seyahat acentalığı olması bizim için bir avantaj sağlamakta. Konuya hakim olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte küskün avrupalı turistleri bir şekilde iyi bir pazarlama politikası ile volüm sağlamak öncelikli hedefimiz olmalıdır. Hizmet sektörü olan turizm her yönüyle ülkemizde gelişmiş ve gelişmeye devam etmelidir. Yeni hava limanımız, çeşitli yatırımlar, bölgesel gelişmeler, Türk ve yabancı otel zincirleri, tur operatörleri vs. gibi kurumların artması Turizm Endüstrisi için beğeni toplamış  gelişmelerdir. Bu gelişmelere kalifiye ve akademik öğrenimini yapmış personelimizde eklenince çok daha iyi bir yerde olacağımızı düşünüyorum. Bu çalışmalarımızı çeşitli konser, etkinlikler, spor organizasyonları, fuarlar, kongreler vs. ile taçlandırmamız gerekmekte ve çalışmalarımızı arttırmalıyız. Türkiyemizin turizmde önü açık olduğunu herkes bilmeli, yeter ki bu cennet vatanımızı iyi tanıtalım gerekli yatırımları yapalım. Birçok ülkeyi ve o ülkerin turizm hizmetlerini görmüş biri olarak kesin olarak şunu söyleyebilirim; klişe olacak ama, bizim ülkemiz gibi yok. Ve bunu öylesine söylemiyorum. 

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Şirket çalışanlarımız için özel bir aktivitemiz yok. Ancak çok yakında onları bazı süprizler bekliyor. Çalışanlarımıza sektör ile ilgili eğitim vermeye devam ediyoruz. Misafirlerimiz için yeni başlayacak H.I.P CARD (HighlyImportantPerson) yakında kurumsal misafirlerimizin beğenisine sunulacaktır. H.I.P Card için alt yapı çalışması bitmiş olup, en kısa zamanda paylaşılacak, bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca misafilerimizin merakını uyandıracak çeşitli organizasyonlar yapmayı hedefliyoruz. Masal diyarları, dolu dizgin programlar, ayrıcalıklı kişiye özel geziler gibi sıralayabiliriz. Bu gibi gezileri web sitemizde yayınlamaya başladık. Ayrıca HIPPO hediye çeki bu senenin başından beri isteyen firmalara gönderilmiştir. Farklı, titiz bir çalışma ile misafirlerimizin beğenisine sunmaya devam edeceğiz. Yenilikçi ve farklı olma misyonumuza devam edip var gücümüzle çalışacağız.

Metin DEMİRER

Hippo Turizm

G. Müdür Yard. ve Ürün M.