Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

TAŞIMACILIKTA PROFESYONEL YAKLAŞIM

Ocak 2011


TAŞIMACILIKTA PROFESYONEL YAKLAŞIM

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Narpost’un Satış ve Pazarlama Müdürü’yüm. Merkez satış ekibi ve Narpost mağazaları ile pazar payımızı arttırmak, marka bilinilirliğimizi geliştirmek ve hedeflerimize ulaşmak için çalışmalar yapmak görev alanlarım arasında yer alıyor.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadar ki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Uzun yıllar hep satış dünyasının içinde yer aldım Üniversiteyi bitirdikten sonra bir taraftan profesyonel olarak Basketbol oynarken diğer taraftan da satış temsilciliği yapmaya devam ettim. Daha sonra 12 sene kadar matbaa sektöründe bir firmada Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini gerçekleştirdikten sonra, 3 seneden beri Kuryenet camiasında görev yapıyorum. Bundan sonraki hedefim uzun yıllar bu camianın içinde yer alarak Kuryenet’ ten sonra Narpost’u da ülke lideri yapma yolunda katma değer sağlamak olacak.

3-NARPOST şuan sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Narpost bir Kuryenet markasıdır. Bu markayı, kargo sektörüne yeni bir anlayış getirmek amacı ile ortaya çıkarttık. şirket 3000 kişilik altyapısı ile bugün sektörün en büyük kurye firmasıdır. Kurye ve kargo olarak tüm dağıtım sektörü söz konusu olduğunda ilk              4 sırada yer almaktadır. Dağıtım sektörü yeni posta kanunu ile birlikte yeniden yapılanacaktır. Haksız rekabet koşullarının ortadan kalkması ile birlikte sektörde önemli kırılımlar ve gelişmeler olabilir. Bu durumda en şanslı firma olarak, sektör liderliğine ulaşmamız çok zor olmayacaktır.

4-NARPOST olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Narpost dağıtım sektörünün yeni ve gelişen yüzü olarak hizmet yapısını her geçen gün geliştirmeyi ve tam bir müşteri memnuniyeti sağlamayı hedeflemiştir. Özellikle ‘Her Bölgeye Eşit Hizmet’ anlayışıyla dağıtımlarda bölgesel ayırımlar yapmamak şirketi yaygınlık konusunda örnek ve lider kurye markası yapmıştır. Narpost bir kurumsal firmanın her türlü gönderisine hizmet verebilecek yapıdadır. Düşündüğünüzde bir firmanın ne tür gönderileri olabilir. Örneğin; dergi, katalog, davetiye gibi toplu dağıtımlar, ürünlerini müşterilerine ulaştırmak için koli gönderileri gerçekleştiren firmalar ya da gün içi acil gönderi talepleri ve hatta yurt dışı gönderi talebinde bulunanlar. İşte Narpost bu saydığım tüm ihtiyaçları karşılayabilecek yapıdadır. Tabi ki hizmet alanımız sadece kurumsal müşterilerle sınırlı değil. Narpost ismi ile hizmet veren mağazalarımız kurumsal satışın dışında her türlü bireysel gönderiye de hizmet vermektedir. Kargo market olarak işleyen Narpost mağazalarında bireysel olarak hem ülke içi hem yurt dışı gönderilerinizi güvenle yapabilirsiniz.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Özellikle Narpost mağazalarımızda çeşitli baskı sistemleri kullanarak küçük şık hediyelik alternatifler üretiyoruz ve bunlarışık paketlerle dilediğiniz kişilere teslim ediyoruz. Bu hizmetimiz özel günlerde veya sıkıştığınız zamanlarda ki acil hediye ihtiyacınızı karşılamada çok yoğun ilgi görüyor. Bunun  dışında kurumsal müşterilere yönelik belli dönemlerde çeşitli pazarlama aktiviteleri yapıyoruz. 

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Ülkemizdeki posta sektörü 3 boyutlu bir büyüme gösterme potansiyeli ile yakın geleceğin en önemli sektörlerinden birisi olacaktır. Bilgisayarların her şeyi yapabildiği bilgi çağında, yapamayacakları tek şey taşıma olacaktır. Artan global ve e-ticaret, taşımayı geliştirecektir. Bu tüm dünyada bu sektör için geçerlidir. Ancak ülkemizde sektörü büyütecek iki ayrı boyut daha vardır;

- Türkiye’nin dünyada lojistik üs konumunda olması

- Yeni çıkacak posta kanunu

Bu 3 boyutlu büyüme potansiyeli sektörün ülkemizde diğer ülkelerdekinden daha hızlı ve fazla büyümesine yol açacaktır.

7-şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Tüm Türkiye de 81 ilde bulunan 240 acentemizle yıl içinde belli dönemlerde bir araya gelerek acente toplantıları yapıyoruz. Yine şirket personelimizle sık sık eğitim çalışmaları uyguluyoruz.

Mahmut Rumani

NARPOST

Satış ve Pazarlama Müdürü