Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

S.S. AVRASYA K. KOOP. İLE RÖPORTAJ

Ağustos 2014


S.S. AVRASYA K. KOOP. İLE RÖPORTAJ

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

2012 yılından bu güne, BERENİS KOZMETİK’ te İtalya’ dan FARMA VITA firmasının ürettiği 3 deluxe saç boyası ve yan ürünlerini Türkiye’ de toptancı kanalıyla satıyorduk, 2014 mart ayından itibaren  S.S. Avrasya Kuaförler kooperatifini kurduk, direkt olarak kuaför salonlarına ulaşıyoruz. Şu an S.S. Avrasya Kuaförler Kooperatifi’ nin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyorum.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerınızi öğrenebilirmiyiz?

Genel olarak kozmetik sektöründe 30 yıl çeşitli kademelerde görev aldım. Bu dönem de çalıştığım yerli ve yabancı özel sektör firmaları genellikle KUAFÖR grubu idi (Eczacıbaşı, Loreal, Sebastian v.s). Tecrübe sahibi olduğuma inandığım bu pazarda ve yeni yapılandırdığımız kooperatif sistemi ile sektöre yenilikler kazandırmak hedefimiz.

3-Avrasya Kooparatif sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

2014 yılı Mart ayında başlayan faaliyetimiz 5 aylık süreçte yaklaşık 100 üye’ ye ulaşmıştır ve her ay genişleyen hacme sahiptir. Gelecekte ki beklentilerimiz şöyledir. Kooperatifimizin üye sayılarını 1-2 ve 5 yıllık planlarla ciddi rakamlara ulaştırmak (1. yıl 250, 2. yıl 1.000 ve 5. yıl sonunda 5.000 üye’ ye ulaşmak )

 

4-Avrasya Kooparatif olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Biz Avrasya Kooperatif’ ini kurarken sektörde bazı ezberleri bozmak üzere yola çıktık. En önemli noktamız aracısız direk salonlara ulaşmak ve mevcut maliyetleri minimize ederek üyelerimize çok uygun fiyatlarla ürünlerimizi sunmak. Ayrıca bir web sitesi kurarak Türkiye’ nin her bölgesinde bulunan salonların sistemimize dahil olmasını sağlıyoruz.

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Gene mevcut sistemimizde üyelerimizin bizimle yaptıkları ticari alış verişlerinde kendilerini ödüllendiriyoruz. Mevcut olan www.kuaforkoop.com web sitemizden yapılan tüm alışverişlerde hak edilen sadakat puanları karşılığı hediye seçenekleri sunuyoruz.

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Kozmetik sektöründe ki tüketim Avrupa ve  Amerika ölçeklerine göre çok düşük ve kişi başı haracanan cirolarda oldukça az. Yani kısaca sektör çok bakir bu nedenle Yurt dışı yatırımcının Türkiye’ ye bakış açısı pozitif. Şayet doğru yatırımlar yapılabilir ve kaliteli ürünler tüketiciye sunulabilirse yapılacak çok iş ve alınacak çok yol var. Bu nedenle firmam ve şahsım adına gelecekten çok ümitliyim.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Şu an itibariyle mevcut üye sayımız ve çalışan personel sayımızın azlığından dolayı herhengi bir aktivitemiz bulunmamaktadır. Ancak siz değerli iş ortağımızın bu konudaki bilgi ve birikimlerinden gelecekte faydalanacağımızı ümit ediyorum. Bu konuda da kendimize 2015 yılı içinde ciddi hedefler koyuyoruz.

S.S. Avrasya Kuaförler Koop.

Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa SÖNMEZLER