Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

Som Kağıt ve Karton İLE RÖPORTAJ

Ağustos 2016


Som Kağıt ve Karton İLE RÖPORTAJ

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz ?

Som Kağıt ve Karton İşleme San. ve Tic. A.Ş.’ nin satış pazarlama  müdürüyüm. Tüm bayi prograları, projelendirme ve iş geliştirme faaliyetleri ile ilgileniyorum.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz ?

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünde eğitimini tamamladım. Vakıfbank’ ta  başladığım meslek hayatına yurtiçi ve yurtdışı çeşitli projelerde görev alarak devam ettim. Kağıt sektörüne 2012 yılında girdim. Farklı ve gelişen bir sektör olduğu için sektörde ilelemek benim kariyerimde farklı noktalara gelmeme sebep oldu. Şu anda devam ettiğim  Som Kağıt ve Karton İşleme San. ve Tic. A.Ş’ deki kariyerim de farklı noktalarda ilerleme imkanı olacağını düşünüyorum

3-Som Kağıt şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Ülkemizde Kağıt Sektörü hali hazırda, baskı yazı, temizlik, ambalaj kağıtları, karton, mukavva, oluklu mukavva ve kağıt torba üretimlerini kapsamaktadır. Ayrıca, kağıt üretim sektöründe faaliyet gösteren ülke geneline dağılmış olan fabrikalar ağırlıkla Marmara Bölgesinde yerleşiktir. Halen çalışmakta olan, 48 fabrika ve 70 adet kağıt makinası bulunmaktadır. Türkiye’de kağıt-karton üretimi, 2014 yılına göre        % 12,2 oranında artarak 2016 yılında 2.847.326 ton’ a ulaşmıştır. Som Kağıt ve Karton İşleme San. ve Tic. A.Ş bu sektörde öncü firma olarak;  toplam kalite yönetiminin ilkeleri doğrultusunda var gücümüzle çalışıp paydaşlarımızın istek ve beklentilerini karşılamak; çalışanlarımızın çalışma ve yaşam standartlarını yükseltip, güvenilir ve kaliteden ödün vermeyen bir firma olarak markamıza bağlı müşteriler yaratmaktır. Yaşadığımız çevreyi korurken işçi sağlığı ve güvenliği ile ilgili bütün tedbirleri alıp ürünlerimizi hijyenik bir ortamda üretmek sorumluluklarımız arasındadır. Yürürlükte olan standart ve mevzuatlara ödün vermeden uyup çevre kirliliğinin önüne geçerek sürekli daha iyiyi aramak ana hedeflerimizdendir. Ürün kalitesi İhracatlar ve dünya sathına yayılan iş gücü ile bu sektörde marka değerini hep daha ileriye taşımalıyız Düzenli olarak yer aldığımız uluslararası fuarlarda geniş ürün yelpazemizi ve yeniliklerimizi sektörle buluşturmalı ve hedefe yürümeliyiz.

4-Som Kağıt olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

10’ u Yurt içinde 8’ i yurtdışında olmak üzere toplamda  18 bayi zinciri ile hizmet vermeye devam ediyoruz. SOM kaplama malzemeleri olarak gücümüzü, değişim ve gelişime olan bağlılığımızdan alır, daima yeniliğin peşinde koşarız. Dünyayı yakından takip eder, hep bir adım ötesine geçmeyi hedefleriz. Dünden aldığımız tecrübeyle yarına yatırım yaparız. Hayatınızın her alanında “yenilik” ilkesiyle ürettiğimiz kaplama malzemeleriyle yer alırız. Evlerinizde, ofislerinizde, tüm yaşam alanlarınızda ürünlerimizle karşılaşabilirsiniz… Masanızdaki ajanda, sümen, klasör veya defteriniz… Okuduğunuz derginin, kitabın kapağı, eşinize doğum gününde hediye ettiğiniz parfümün kutusu… Ya da odalarınızı süsleyen duvar kâğıtları.

 

5-Bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz ?

Plastik kaplı kağıt / karton tasarımı ve üretimi konusunda faaliyet gösteren Som Kağıt ve Karton İşleme San. ve Tic. A.Ş. olarak; hedefimiz toplam kalite yönetiminin ilkeleri doğrultusunda var gücümüzle çalışıp paydaşlarımızın istek ve beklentilerini karşılamak; çalışanlarımızın çalışma ve yaşam standartlarını yükseltip, güvenilir ve kaliteden ödün vermeyen bir firma olarak markamıza bağlı müşteriler yaratmaktır. Yaşadığımız çevreyi korurken işçi sağlığı ve güvenliği ile ilgili bütün tedbirleri alıp ürünlerimizi hijyenik bir ortamda üretmek sorumluluklarımız arasındadır. Yürürlükte olan standart ve mevzuatlara ödün vermeden uyup çevre kirliliğinin önüne geçerek sürekli daha iyiyi aramak ana hedeflerimizdendir. Tüm bu sektör için de yenilikçi fikirlerin oluşacağını ve sınırsız bir kullanım aracı olacağını düşünüyorum.

6-Şrket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Elbette var. Performans arttırıcı değişik organizasyonlarımız ve ödüllerimiz elbette oluyor. Firmalarımız bazında ise zaman zaman farklı seyahat organizasyonları yapmaya devam ediyoruz.