Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

SEKTÖRÜ ISITAN LİDER FİRMA

Kasım 2013


SEKTÖRÜ ISITAN LİDER FİRMA

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Mezun olduktan sonra ilk iş deneyimi olarak ısıtma&soğutma sektörünün e-ticaret departmanında çalışmaya başladım ve halende çalışmaktayım. UFO şirketler grubunda bu sene 6. yılıma giriyorum ve şirket içinde çok farklı projelerde çalıştım. Yaklaşık 6 aydır da E-Ticaret Direktörü olarak görevime devam ediyorum. Kendi adıma kariyerime bu doğrultuda devam edip Satış-Pazarlama bölümümüzü başına geçmek için çalışıyor ve orayı hedefliyorum. 

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerınızi öğrenebilirmiyiz?

E-Ticaret Bölümü olarak altı kişilik, yaş ortalamasının 23 olduğu, genç ve dinamik bir ekip ile beraber yolumuza devam etmekteyiz. 6 yıldır her sene hedeflerini tutturan ve en az %28 büyüme ile kapayan bir bölümüz. Ar-ge bölümümüz ile beraber yeni marka ve yeni ürünler üzerinde ki çalışmalarımız devam etmektedir. Yeni ürün ve marklarımızın sadece internet üzerinden müşterilerimiz ile buluşturmayı hedefliyoruz. Kendi internet markamızı oluşturma yolunda emin adımlar ile ilerliyoruz. 

3-Ufo Şirketler Grubu sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Bu konuda hiç mütevazi olamayacağız. Isıtma & Soğutma sektöründe ve yaptığımız her yeni projede “inovatif” kelimesi ezberleten ve gıpta ile bakılan bir firmayız. Sektörde jenerik marka olduğumuzdan artık bahsetme gereği bile duymamaktayız. Isıtma & Soğutma sektörünün oluşumuna katkımızın ve itişi gücümüzün çok fazla olduğunu düşünüyoruz.  UFO globalleşen dünya pazarı, yaşanan hızlı rekabet ortamında farklı, ekonomik ve yeni ürünler ile tüketiciye doğru hizmet vermeyi ilke edinmiştir. UFO ‘nun bu başarısının altında Isıtma & Soğutma sektörüne oluşumuna ve sonrasında da kattığı değer, müşterilerimizin hangi ürüne ihtiyacı var ise bu yönde üretim yapma ve doğru yönlendirme, kendimize özgü konseptte ürün çeşitliliğimiz fazla oluşu, her ekonomik koşullu müşterimize uygun ürünlerin oluşu, reklam ve kampanyalarımızın dünya üzerinde ki ilkleri oluşturması (UFO Beni Uzay’a götür gibi) bugün olduğumuzu yeri ve ileride varmak istediğimiz hedefi az çok anlattığımızı düşünüyoruz.

 

4-Ufo Şirketler Grubu olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

UFO Şirketler Grubu’nun temel ilkesi sürekli gelişim çerçevesinde, müşterilerin istek ve beklentilerini zamanında ve her zaman en üst düzeyde karşılayacak; ekonomik, kaliteli, güvenli ve yenilikçi ürün ve hizmeti sunmaktır. Ayrıca yasal gereklilikler, teknolojiyi ürünlerimizin her alanında kullanımı, enerji tasarrufu, toplum ahlakı ve çevreyi koruma ilkelerimizden de ödün vermeden çalışarak ve üretim yapmaya devam etmekteyiz. Tüm bunların yanında hali hazırda 37 ülkede evleri girmiş bir markadan söz ediyoruz. Ayrıca Ar-Ge ‘ye yapmış olduğumuz yatırımın büyüklüğünü ürünlere gelen taleplerden ve Nobelli projeler ile yarışmasından anlayabiliyoruz. 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Ürün grupları bazında yıllık aktivite ve kampanya planlarımız var. Bunları sezonluk olarak kurguluyor ve uyguluyoruz. Fiyat indirimini kampanya ve doğru bir satış stratejisi olarak gören bir firma değiliz. “İnovatif” kelimesini her alanda uyguluyoruz. En son yapmış olduğumuz ve dünya üzerinde ses getiren “UFO Beni Uzay’a Götür” kampanyası ile uzay’a çıkacak ilk Türk ‘ü bizim vesilemiz ile gitmesi firma olarak bizim adımıza gurur vericidir.      

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Bulunmuş olduğumuz sektör kaliteli, yenilikçi, insana ve çevreye duyarlı ürünlere her zaman ihtiyaç duymuştur. Bu sene Isıtma sektörüne ve müşterilerimiz için çıkarmış olduğumuz Mikatronik Teknoloji ile adımızdan söz ettirmeye devam ediyoruz. 3 yıl içerisinde 1 milyon adet üretimi geçmeyi hedefliyoruz. Yapmış olduğumuz yatırımlar, çıkarmış olduğumuz yeni ürünler ile ülkemizin sektörde ki bugünü ve geleceğine nasıl baktığımızın bir yansıması olduğunu düşünüyoruz.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Bu yönde öz eleştiri yapmak gerektiğini düşünüyorum. Müşterilerimizin yoğun talebinden dolayı tüm bölümlerimiz çok yoğun ve özverili bir şekilde çalıştığından, şirket çalışanlarımız ile yeteri kadar aktivite planlaması yapamıyoruz. Müşterilerimiz için tüm Türkiye ‘yi gezen organizasyon tırlarımıza rast gelebilirsiniz. Ayrıca farklı noktalarda ve internet üzerinden de katılabileceğiniz yaptığımız aktivitelerimizde sayıca fazladır.

Sevgen ATİLA

Ufo Şirketler Grubu

E-Ticaret Direktörü