Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

SEKTÖRDE ÖZEL BİR KONUMDAYIZ

Mayıs 2010


SEKTÖRDE ÖZEL BİR KONUMDAYIZ

1. Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz?

Sadakat Sistemleri Site Yöneticisi olarak çalışıyorum. Şirketimiz geniş bir teknolojik alanda faaliyet gösterdiği için kendi içimizde sektörel bölümler oluşturduk. Bende uzmanı olduğum sadakat sistemleri siteleri alanında yazılım ekibimizi yönetiyorum.

2. Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

2007 yılına kadar sektörde çok çeşitli projelerde yer aldım. Genellikle uzmanlık alanım internette sosyal siteler ve topluluklar üzerine uygulama geliştirmek şeklindeydi. LogiCode ile tanıştıktan sonra bu bilgi birikimimi sadakat sistemlerinde kullanmaya başladım. Şimdi onlarca sadakat sisteminin internetteki sitelerini geliştiriyoruz. Amacımız gerçek hayatta markalarına bağlı tüketicilerinin internet ortamında bu bağlılığı sürdürmeleri ve ödül programlarını başarıyla takip edebilmelerini sağlamak.

3. LOGICODE şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

Sektörde çok özel bir konumdayız. Rakiplerimiz pek çok farklı alanda proje üretirken biz bu alanı bir hayli özelleştirdik. Şuanda tüketici eğilimleri, sadakat sistemleri, üyelikli platformlar gibi çeşitli internet sitelerinde proje geliştirme ve uygulama desteği sağlıyoruz. İnanıyorum ki yakın gelecekte sanal ortam diye adlandırılan internet dünyamız artık bu sanallıktan kurtulacak ve birebir yaşadığımız bir gerçekliğe dönüşecektir. Bizde bu dönüşümün öncülerinden birisi olmak için elimizden geldiğince özenli ve titiz bir çalışma temposu yürütüyoruz.

4. LOGICODE olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Aslında şuanda sadece kurumsal hizmet veriyoruz diyebiliriz. Tabii ki kurumlar üzerinden bireylere ulaşıyoruz ama ana amacımız kurumların bireylerine ulaşmak. Bireyselde kendi projelerimizden ziyade partneri olduğumuz kurumsal firmaların projelerini yürütüyoruz. Buda bize çok farklı bir deneyim kazandırıyor. Hemen her sektörden kurumsal firma ve bireysel kullanıcılara hizmet veren bir konumda bulunuyor. Hizmet çeşitliliğimizi de buna göre sürekli geliştirmeyi amaçlıyoruz.

 5. Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Sektörümüz o kadar değişken hızlı yol kat eden bir sektör ki şu cümleleri yazarken bile yepyeni fikirler ve projeler hayata geçiriliyor. Sonuçta yüzbinlerce hatta milyonlarca insana hizmet vermek hepsinin alışkanlıklarını gözlemleyip onlara hizmet sunmak zorundayız. Günümüzde özellikle mobil alandaki yenilikler ile çok etkileşimli projeler üretebiliyoruz. Her ne kadar Türkiye olarak bir hayli geriden takip ediyorsak da 3G ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle daha çok tüketiciye ulaşır olduk. Buda hiç şüphesiz insanların beklentilerini arttırıyor. Hizmet verdiğimiz firmalar da tüketicilerine artık sadece basılı materyallerle değil internet siteleri, mobil uygulamalar, iphone uygulamaları, PDA uygulamaları, sms ler gibi interaktif metodlarla ulaşmaya çalışıyorlar. Bizde Logicode olarak sadakat sistemlerindeki yazılım yelpazemizi bu doğrultuda geliştiriyoruz. Tüketicilere daha hızlı ve daha doğru zamanlarda temas eden bir sadakat sistemi her zaman en doğru sonuçları alabilmiştir ve önümüzdeki günlerde de bunun artacağını gözlemliyoruz.

Burç AKBAŞ

 LOGICODE

Sadakat Sistemleri Site Yöneticisi