Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

SANAL ŞANS OYUNLARI

Mart 2013


SANAL ŞANS OYUNLARI

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Bilyoner.com Pazarlama departmanında Pazarlama ve Müşteri Yönetimi Uzmanı olarak çalışmaktayım. Ekip arkadaşlarımla birlikte, müşteri deneyimini ön planda tutarak hazırladığımız proje ve çalışmalarla müşterilerimizin sadakatini üst düzeyde tutmak için çaba harcıyoruz.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Bilyoner.com’un öncesinde Red Bull Türkiye’nin Pazarlama Departmanında, Saha Pazarlaması bölümü içerisinde Kampüs Marka Yöneticisi olarak çalışıyordum. Oradaki işim daha çok etkinlikler ve gençlik pazarlaması üzerine hazırlanan projelerle ilgiliydi. Geçirdiğim dolu dolu 2,5 senenin ardından askerlik görevimi yapmak üzere görevimden ayrıldım. Şu anki görevimde zevk alarak çalıştığımı söyleyebilirim. Bilyoner.com gibi, teknoloji ve oyunlarla bu kadar iç içe bir firmada çalışma tecrübesi yaşamak gerçekten çok farklı bir deneyim. Sektör büyüdükçe biz de büyüyor ve daha keskin görev tanımlarıyla çalışır hale geliyoruz. Zamanla, tecrübe kazandıkça müşteri davranışlarını daha da yakından incelemeyi, bu konuda uzmanlaşmayı istiyorum.

3-Bilyoner.com sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte kendisi nerede yer alacak ?

Bilyoner.com olarak Türkiye şans oyunları pazarının en büyük oyuncusuyuz. Yaklaşık 1,7 Milyon üyemiz ile hem ciro hem de müşteri sayısı bakımından pazar lideriyiz. Sanal şans oyunları bayileri içerisinde ciddi rekabet söz konusu ve büyük rakiplerle yarışıyoruz.

4-Bilyoner.com olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Sanal şans oyunları bayilerine baktığınız zaman aslında ortada aynı ürünlerin olduğunu ve tüm bayilerin aynı ürünleri satmak için birbirleri ile yarıştığını görüyorsunuz. Bu yüzden pazarda pay almak istiyorsanız öncelikle en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamanız, ardından farklılaşmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Bu yüzden INTERLINK’in de desteğini arkamıza alarak BilyonerShop.com sitemizi kurduk ve bu alışveriş portalı üzerinden sadece Bilyoner.com üyelerine çok özel fiyatlar sunuyoruz.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Şubat ve Mart aylarında, Milli Piyango oyuncularımıza özel olarak Mercedes A180 otomobil ödüllü “Bilyoner’den A Kalite Kampanya” adında bir çekilişli kampanyamız var. Bunun yanında, her hafta BilyonerShop’ta alışveriş kampanyaları düzenleyerek sitemize olan ilgiyi yüksek tutmayı hedefliyoruz.

6-Ülkemizin, bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyiz?

Bulunduğumuz sektörün en büyük ürünü iddaa. İddaa oyununun risk yönetimi Inteltek şirketi tarafından yapılıyor ve oyunu oynatma hakları bir devlet kurumu olan SporToto’nun elinde bulunuyor. İlerleyen zaman içerisinde önce Milli Piyango idaresinin ardından SporToto’nun özelleştirilmesinin gündeme gelmesi bekleniyor. İçinde bulunduğumuz sektörü yakından takip ediyor ve pozisyonumuzu gelişmelere göre belirliyoruz.  

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Çalışanlarımız ve müşterilerimiz için dönem dönem üç büyük takımın maçlarına organizasyonlar düzenliyoruz. Daha samimi ilişkiler kurduğumuza inandığımız bu organizasyonların dışında, İtalya’nın en hızlı yarış pisti olan Monza’da Ferrari kullanmak gibi deneyimsel ödüller sunuyoruz. Bu etkinliklerde de üyelerimize eşlik edip kendilerini daha yakından tanımaya çalışıyoruz.

Arda BEHEN

Bilyoner.com

Paz. ve Müşteri Yönetimi Uzmanı