Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN VAZGEÇİLMEZ: SPORTS 2006

Eylül 2014


SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN VAZGEÇİLMEZ: SPORTS 2006

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

8 yıldır Çekmeköy'de bulunan Sports 2006 fitness center bünyesinde üst yönetici sorumlu kişiyim.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerınızi öğrenebilirmiyiz?

Sports 2006 8 yıldır hizmet vermekte ve hizmet kalitesi açısından en iyi olma yolunda ilerlemektedir. Gerek kadro gerek üst yöneticilerle alanının en iyi olma yolunda takım çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

3-Sports 2006 sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Ülkemizde 1350 adet spor salonu bulunmakta. Spor yapmak için bir kulübe üye olan kişi sayısı yaklaşık 500 bindir. Her yıl % 5 büyüme bile gerçekleştirsek gelişmiş ülkeleri yakalamamız şu durumda zordur. Sports 2006, Sektör olarak yazmış olduğu programlar, bireysel ilgi ve alakayla üst düzeydedir. Anadolu yakasında olduğu kadar Avrupa yakasında da tanınmak isteyen bir firmadır. Spor bir alışkanlık hakini alıp bir yaşam tarzı haline gelmelidir. Gelecekte nerede yer alacak sorusuna ise ruh ve beden sağlığı açısından insanların arayıp danışacağı tek yer olmasını istememizdir.

 

4-Sports 2006 olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

SPORTS 2006 ’nın yapısı bünye olarak her yıl çok değişti ve yenilenmeye devam ediyoruz. Hizmet kalitemiz olsun kurumsal yapımız olsun birçok sektörün en iyisi olma yolunda adım adım ilerliyoruz. 9 yıldır sektörün içerisindeyiz. Son 3 yıldır % 35 gibi bir büyüme gerçekleştirdik. 2015 yılı içinde hedefimiz %20 büyüme şeklindedir.

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Dönem dönem kampanya ve promosyonlarımız elbette oluyor. Cazip üyelik fiyatları yaz fırsatları, sezon fırsatları, promosyon bonus hediye üyelik gibi. Üyelerimizi memnun edebilmek adına bir çok değişik yöntem sunuyoruz. Bunun yanında stüdyo derslerimizde değişikler yaptık. Merakla bekledikleri zumba dersi ile stüdyoyu daha da eğlenceli bir hale getirdik. Hem üyeler memnun hem onların memnuniyetiyle biz.

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Sektör’ ün bugünene gelince sporun önemini anlatan dönemleri yaşıyoruz ki bi çok firma sektörünün kişlileri spora yönlendirmesinden faydalarını duyurmasından bunu anlayabiliyoruz. Sağlıklı yaşam bilincinin artmasıyla birlikte 2015 yılına kadar %20 – 25 büyümesi beklenen fitness sektörü dünyada 72 milyar dolarlık bir büyümeye yaklaştı. Ülkemizde ise 350 milyon dolarlık cirosuyla küçük bir payı vardır. Ülkemizde her yıl %5 büyüme kaydeden fitness sektörü 790 milyon ciroya ulaşmıştır. Ancak gelişmiş ülkelere baktığımızda bu oran çok düşüktür. Kulüplere üye olan insanlara kesinlikle spor yapmayı bir yaşam tarzı haline getirmeyi öğretmeliyiz. Eğer bu bilinci insanlarımıza öğretmezsek kulüpler sürekli yeni üye aramak durumunda kalırlar. Bugün gelişmiş ülkelerde spor yapma oranı %77 iken ülkemizde maalesef büyük şehirlerde %9, kırsalda %1.5’ e kadar düşmektedir. Bundan 10 yıl sonra sektörün en iyisi olacağından da şüphemiz yok. İnsanlar bilinçli ve ne istediklerini bilen bir dönemde yaşıyorlar.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Çalışanlarımız için olsun müşterilerimiz için olsun aktivitelerimiz elbette mevcut. Çalışanlarımızla dönem dönem yemek, gezi organizasyonlarımız elbette oluyor. Moral olarak bu aktivitelerde takım arkadaşlarımıza iyi geliyor. Müşterilerimize de gerek bonus üyelik hediye ederek gerek istedikleri ders aktiviteleri ile sürpriz yaparak memnun etmeye çalışıyoruz.

İsmail TAŞKIN

Sports 2006

Genel Müdür