Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

PlusOneMinusOne İLE RÖPORTAJ

Haziran 2016


 PlusOneMinusOne İLE RÖPORTAJ

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz?

Teknolojik yaklaşımlarla hayatımızı optimize etmeye yoğunlaşmış bir teknoloji firmasında mühendislik ve teknoloji ekiplerinin başında yönetici olarak görev yapmaktayım.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Kişisel olarak her zaman keyif alarak çalıştığım bir alanda yaptığım işin en iyisini yaparak başarılı olabileceğimi düşünmekten seçici davranıp anlamlı proje ve ekiplerde yer almaya çalıştım. Bundan sonrası için de bu yaklaşımdan ödün vermemeye çalışarak iş ile özel hayat dengesini de unutmadan ve toplumsal hayatın içerisinde de aktif rol alarak keyifli bir gelecek kurgulamaktayım.    

3-PlusOneMinusOne (P1M1) şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

Yaptığımız işin gerek zorluğu gerekse de yeni bir alan gibi kabul edilmesinden dolayı Türkiye’nin öncü firmalarından birisi olduğumuzu söyleyebiliriz. Özellikle ekibimizde yer alan arkadaşların yurtdışı tecrübelerini Türkiye koşullarında hayata geçirebilmek adına giriştikleri çaba yeni bir vizyon ile iş süreçlerinin ve veri dengelerinin optimize edilmesini hedef almakta. Bu yanıyla bugüne kadar biraz da gözden kaçırdığımız metrik yaklaşımları verilerin doğru ve anlamlışekilde analizleri ile sağlamaya çalışmaktayız. Gelecekte veriler üzerine kurgulanmış strateji ve çözümlerin hayatımızı yönlendirir noktada olacağını öngörüyoruz. Büyük veri kavramının günlük hayatımızda her alanda yer alıyor olması da doğru çözüm ve yaklaşımların stratejik öneme sahip olan bir yere geleceğini göstermektedir.

4-P1M1 olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Biz özellikle kurumsal düzeyde çalışmalar yürüten ve büyük verilerle işlem yapan ortamların olabilecek her alanda optimizasyonu üzerine yoğunlaşmaktayız. Bu bir ATM veya şube nakit planlamasından şubelerde çalışan personel planlamasına, sahada yer alacak görev ve dağıtım sorunlarının çözümlerinden bunların en optimum şekilde gerçekleşebileceği rotalama ve dağıtım planlamasına kadar tüm alanlarını kapsayacak şekilde etkin çözümler üretmekteyiz. Var olan her veriyi anlamlı hale getirip işinizin ve çalışma alanlarınızın daha verimli ve optimum bir şekilde yeniden organizesi ve planlamasını gerçekleştirmenizde firmalara doğrudan hayatlarını pozitif yönde etkileyecek yaklaşımlar sunuyoruz.

 

5-Bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Henüz ülkemiz için yeni bir alan olsa da veri üzerine dayalı özel projeler ve çözümler üretiyor olmak geleceğin en önemli işlerinden birisi olacaktır. Günümüzde de aktif kullanımı büyük şirketler ve verilerin anlamlı olduğu sektörel yaklaşımlarda gözle görülebilir etkiler bırakıyor olsa da gelecekte bu durumu kaçınılmaz bir hal alıp veriler üzerine kurgulanmayan nerdeyse hiç bir alan ve çözüm kalmayacaktır. Geleceğe dair bir iş kurgusu içerisinde olmak da bu yanıyla bizi heyecanlandırmaktadır.

6-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Evet. Öncelikli olarak tüm çalışanlarımızı sağlıklı ve huzurlu birer ortama kavuşturmak adına çalışma ortamımızı koordine etmekteyiz. Çalışanlarımızın çeşitli spor salonları ve dış ortamları kullanmasına gerek motivasyon gerekse de maddi açıdan destek de sunmaktayız. Gerçekleştirilen firma etkinlikleri ile de takım ruhu yaratmaya özel önem gösteriyoruz.