Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

OTOMOTİV’İN “ORJİN“ NOKTASI

Mayıs 2013


OTOMOTİV’İN “ORJİN“ NOKTASI

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Orjin Automotive Pazarlama ve Satış Müdürüyüm. Ekip arkadaşlarımla birlikte müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hazırladığımız projelerle müşterilerimizin markamıza olan sadakatini sağlamak ve arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

20 yılı aşkın bir süredir  otomotiv  after market  pazarında değişik alanlarda yurt içi pazarlama ve satış  konusunda çalıştım. İşimi çok severek yapıyorum ve sürekli geliştirmek için çaba harcıyorum. Bu güne kadar kazandığım bilgi birikimlerimi ekip arkadaşlarıma aktararak firmamızın sektörde daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyoruz.

 

3-Orjin Automotive sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte kendisi nerede yer alacak ?

Firmamız binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretip, pazarlamaktadır. Orjin Automotive olarak Türkiye after market pazarında önemli bir paya sahibiz. Ülkemiz araç pazarının çok çeşitli olması ve her türlü binek araca parça üretiyor olmamız, sürekli gelişim ve dinamizm gerektiriyor. Bu dinamizmle firmamız her gün değişiyor ve gelişiyor. Orjin Automotive olarak değişmeyen tek şey var; ilk ürünü üretirken duyduğumuz heyecan! Ayrıca, sektördeki yeriniz ne olursa olsun, iş dünyamızın hala yeni fikirlere açık olduğunu düşünüyorum. Bu olguya paralel yeni bir iş fikriniz var ise bunu hayata geçireceğiniz platformun da fikir kadar önemli olduğuna inanıyorum. Zekasını yeni fikirlerin hayata geçirilmesi konusunda kullananlar, zamanla daha iyi sıçramalar yapacaklar ve Orjin Automotive’de bu platformda ilk sıralardaki yerini alacaktır.

4-Orjin Automotive olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Sürekli büyüme trendinde olan firmamız ürünlerini yurtiçinde bayileri kanalıyla pazara sunmaktadır. Türkiye çapında yaptığımız saha çalışmaları, güçlü ve saygın bayi yapısı, kusursuz ürün ve aktif hizmet anlayışıyla pazarda etkinliğimiz her geçen gün artmaktadır.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Sadece çalışıyoruz ama fark ediliyoruz. 11-14 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul Tüyap fuar merkezindeki Automechanika 2013 fuarında yerimizi aldık. Oldukça verimli bir fuar geçirdik. Orjin Club card üyesi müşterilerimize uyguladığımız,        

01 Nisan - 30 Haziran tarihleri arasında devam edecek ‘’Orjin’le Kazanıyorum’’sadakat kampanyamız da devam etmektedir.

6-Ülkemizin, bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyiz?

Ülkemizin, sürekli gelişen teknolojiler ve yetişmiş insan gücü sayesinde, Avrupadaki krizi de fırsata ekonomik yönden bir gelişme trendi içinde olacağına inanıyorum. 2020 Olimpiyatlarına aday bir ülkede, ileride herkesin kabul ve takdir edeceği gelişmeleri  ortaya ilk  koyan olmak, bizleri firma ve ülke olarak bir adım öne çıkaracaktır.  

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Şirket çalışanlarımız için dönemsel çeşitli turnuvalar düzenliyoruz. Personelimiz arasında daha samimi ilişkiler kurulduğuna inandığımız turnuvalar dışında, bayilerimize ve ürünlerimizi satan perakendecilere yönelik yemekler organize ediyor  ve onları daha yakından tanımaya çalışıyoruz.

Nurdan KAYGISIZ

Orjin Automotive

Pazarlama ve Satış Müdürü