Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

MARKALARA DEĞER KATAN SEKTÖR

Ocak 2012


MARKALARA DEĞER KATAN SEKTÖR

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Yaklaşık beş senedir Center Dış Ticaret firmasında çalışmaktayım. 2011 yılı itibariyle de Pazarlama Müdürü olarak görevimi sürdürmekteyim. Şirketimizin yıllık pazarlama planını belirlemek ve yönetmek, dönemsel satış kampanyalarının sonuçlarını analiz etmek ve sektöre yönelik pazar araştırmaları yapmak başlıca görevlerim arasında.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisans eğitimimi tamamladıktan sonra profesyonel iş hayatıma Center’da başladım. Sırasıyla planlama, lojistik ve satış departmanlarında yöneticilik yaptım. Şuan ki görevimi yerine getirirken, öncelikli ve değişmez hedefimizin kalite standardımızı her zaman üst seviyelerde tutmak olduğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte uzun vadeli projelerle yeni pazarlara açılmayı hedeflemekteyiz ve çalışmalarımızı da bu paralelde sürdürüyoruz.

3-Center Dış Ticaret sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Center, 21 senelik geçmişiyle hırdavat sektöründe söz sahibi bir firmadır. Şuan bünyemizde 10 farklı marka bulunmakta ve bu markaları Türkiye pazarında her geçen gün daha iyi bir konuma getirmekteyiz. Başta da söylediğim gibi, önceliğimiz her zaman kalitedir. Satıcının ve son kullanıcının zihninde “Center kaliteli ürün satar” imajını benimsetebilmek çok önemli. Ucuz ve kalitesiz ürünün maliyetinin, kaliteli ürünün maliyetinden yüksek olduğunu da insanlar ürünü kullanmaya başladıktan sonra daha iyi anlıyor. Bunu destekleyen en önemli unsur da satış sonrası hizmetimiz. Bayilerimiz ve yetkili servislerimizle birlikte kullanıcıyı mağdur etmeden, problemlere en kısa sürede ve en doğru şekilde çözüm üretiyoruz. Bugün olduğu gibi, Allah’ın izniyle gelecekte de Center kaliteli ürünler satmaya devam ederek bayileriyle birlikte daha iyi işlere imza atacak ve satış sonrası hizmetini de yetkili servisleriyle birlikte çok daha iyi noktalara getirecek.

4-Center Dış Ticaret olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Center, gerek tedarikçileriyle, gerek müşterileriyle her zaman birlikte hareket etmeyi prensip edinmiştir. Konusunda uzman, en iyi ve en hızlı hizmeti veren firmalarla işbirliği yaparak çözüm odaklı projeler üretmekteyiz. Ayrıca, kurumsallık çerçevesinde bir takım sosyal sorumluluk projeleri de gündemimizde. Özellikle önümüzdeki yıl bu doğrultuda da çalışmalarımız olacak.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Kalitemize vurgu yapmak adına dört senedir son kullanıcıya yönelik uyguladığımız “Koşulsuz Garanti” kampanyamız ile AEG ve Milwaukee elektrikli el aletlerinde bir yıl boyunca kullanıcı hataları da dahil olmak üzere üründe meydana gelen herhangi bir arızanın onarımından hiçbir bir ücret talep etmiyoruz. Bunun yanı sıra bayilerimiz için dönemsel olarak müşteri sadakati programı ve satış sirkülasyonuna yönelik fiyat kampanyaları da gerçekleştiriyoruz

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

İnşaat sektörü, tabiri caizse ekonominin kalbi diyebiliriz. Ülkemizde inşaat sektörü son yıllarda büyük değer kazandı ve önemli projelere imza atıldı. Sektörde işlerin yolunda gitmesi, bu koldan beslenen diğer sektörler açısından oldukça önemli. Hırdavat sektörü de bu kollardan biri. Dolayısıyla hırdavat piyasası, inşaat sektöründeki canlanmayla paralel bir seyir izlemekte. Önümüzdeki dönemlerde bu gelişimin daha da büyüyeceğini düşünüyorum.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Bayilerimiz ile sene içerisinde bayi toplantısı, yurt dışı gezileri, ürün eğitimleri, fuarlar, ramazan iftarı gibi çeşitli nedenlerle sık sık bir araya geliyoruz. Şirket çalışanlarımız içinse hafta sonları piknik, tekne gezisi, halı saha maçları ve bazı kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Gerek bayilerimizle, gerekse çalışanlarımızla birlikteliğimizi güçlendirip takım olma hissini yaşatmak açısından bu tür aktivitelerin oldukça faydasını görüyoruz

Zahid ÖZKARA

Center Dış Ticaret

Pazarlama Müdürü