Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

KURTSAN HOLDİNG İLE RÖPORTAJ

Ekim 2017


KURTSAN HOLDİNG İLE RÖPORTAJ

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz ?

Ocak 2008 yılından bu zamana Kurtsan Holding’de satınalma müdürlüğü görevini yürütmekteyim. ,Kurtsan Holding bünyesinde bulunan 3 ayrı firmanın ambalaj,hammadde ve promosyon alımlarını ekibim ile birlikte yapıyorum. İlgili firmalar Kurtsan İlaçları A.Ş,  Otacı Bitkisel Ürünler A.Ş ve Kurtsan Medikal A.Ş’dir. İlaç, kozmetik ve medikal ürünler üreten bu firmalar, pazarda kendi sektörlerinde önemli şirketler arasındadır. Satınalma olarak çalışmalarımızın temel prensipleri, hammadde ve ambalajların istenilen kalitede, doğru zamanda ve uygun fiyatla alınmasıdır.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Üniversite bittikten sonra 2001 senesinde dünyanın en büyük uçak yemekleri sağlayıcısı olan LSG Sky Chefs ve o dönemdeki yerli ortağı Sancak Catering’de Supervizor olarak çalışmaya başladım. 4 yıl sonunda almış olduğum bir teklifi değerlendirerek buradan istifa ettim ve 2005 senesinde, şimdi Türkiye’nin kapasitesel olarak ilk 5’inde olan ıslak mendil üreticisi Bur-İş firmasının kuruluşunda yer aldım. Bur-İş büyüdükçe alımların kontrolü, depo, lojistik gibi alanlar tarafıma bağlandı ve kariyerimde ilk defa satınalma süreçlerini burada görerek öğrendim. Ardından Bur-İş’de Satınalma müdürlüğü yapmaya başladım. Yani Bur-İş firması bana bir okul oldu. 2008 yılında yine tarafıma gelen bir teklif ile Kurtsan Holding ailesine katıldım ve halı hazırda burada devam etmekteyim. Hayatın bize getirdikleri karşısında duruşumuzu ve kişiliğimizi bozmadan hayatımıza devam etmek hedeflerimin arasındadır.

3-Kurtsan İlaçları A.Ş. şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

Kurtsan İlaçları A.Ş sektördeki ilk oyunculardandır. Günümüz koşullarında büyüme trendinde olan firmamız, gelecekte de büyüme stratejisi içerisinde olacaktır. İnsan yaşamının uzaması ve ilaca olan ulaşım kolaylığı ilerleyen zamanda da tüketimin hızla artmasına sebep olacaktır. Kurtsan’da bu büyüme trendinden faydalanacaktır.

4-Kurtsan İlaçları A.Ş. olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Şirketimiz Bandırma fabrikamızda yapmış olduğu yenileme işlemi sonucu kapasite arttırımına gitmiştir. Kozmetik alanında yeni nesil meyve şampuanları ile piyasada nerede ise ilaç algısı yaratan şampuanların yerine, zamanımıza uygun şekilde ama uzmanlık alanımız olan doğal ve bitkisel özelliğimizi kaybetmeden bizde varız dedik.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

İlaç sektöründe kampanya yapılamıyor. Kozmetik ve Medikal sektöründe kampanyalar satışı desteklemek için vazgeçilemez birer araçtır. Müşterilerimizin memnuniyeti ve üretmiş olduğumuz ürünlerin satışlarını arttırabilmek için çok geniş yelpazede ürün alımımız olmaktadır. Beyaz eşyadan tutun kırtasiye ürünlerine kadar bir çok ürün gruplarında kampanya düzenleyerek satışı destekleyici çalışmalar yapılmaktadır.

6-Bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Sağlık sektörü gıda sektörü gibidir. Gönül isterki hiçbir zaman insanlar sağlıklarını kaybetmesinler. Bu tabiiki iyi bir dilekten öteye gidemiyor. Aldığımız nefesten, yediğimiz içtiğimiz besinlere kadar herşey bizi sağlık sorunla karşı karşıya bırakmaya adaydır. Böyle olunca da ilaçlara medikal ürünlere olan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. Bize düşende insanlığa hizmet etmeye devam etmek yeni ürünler geliştirerek müşterilerimizin ihtiyaçlarını gidermektir. 

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Yaşantımızın büyük kısmını çalışmakla geçirdiğimizi düşünürsek motivasyon ve moral için aktiviteler yapmak çalışanları yaptıkları işe daha çok sahip çıkmasına, birbiri içindeki diyalogların daha gelişmesine  sebep olmaktadır. Bizde yıl içerinde personelimize yemek davetleri, şirket içerisinde doğum günü kutlamaları ve yıl başında yeni yıl kutlamaları düzenleyerek moral ve motivasyonu destekleyici etkinlikler yapıyoruz. Sahada da yine müşterilerimize yönelik tatil turları, yemek davetleri vererek onlarında bir nebze şirketimizle büyük bir aile içerisinde oldukları hissettirmeye çalışmaktayız.

Ümit DÜZGÜN

Kurtsan

Satınalma Müdürü