Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

Jetkon İLE RÖPORTAJ

Şubat 2016


Jetkon İLE RÖPORTAJ

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz ?

2014 yılından beri kurucusu olduğum Jetkon Turizm A.Ş.’ de yönetim kurulu başkanı olarak görev almaktayım.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz ?

Turizm hayatın her alanını kapsayan bir iş kolu olması sebebiyle bana iş hayatım boyunca sürekli eğitim ve tecrübelerden faydalanacak bir yaşam kaynağı olmaktadır. Hizmet etme arzusunun bir tecellisi olan turizm sektöründe yeralmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Küreselleşen dünyamızda insanlar arasındaki diyaloğu ve hoşgörüyü turizm ile sağlamayı istiyorum. Bunu yaparken doğaya ve canlılara gösterilmesi gereken saygıyı bir farkındalık haline getirmeyi amaç edindim.

3-Jetkon Turizm şu an sektörde nerede ? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Turizm sadece insanların kendilerine ayırdıkları bir  zaman da geçirdikleri hoşça vakitlerin tatil tanımı ile birleştiği bir sektör değildir. İnsanların dünyada yaşadığı çevreyi tanımasını sağlayan bir farkındalık tanımıdır. Dünyanın herhangi bir bölgesi en popüler sayılan yerler kadar görülmeye değerdir. Bu sebeble her ülke ve şehire ayrı bir önem vererek hizmet ettiğimiz kitleye bu değerleri aktarmak istiyoruz. Gelecekte daha kaliteli ve özgün eserler ortaya çıkarmış olacağız. Çünkü turizm her zaman yeniliklere ve gelişime açıktır. Bu yenilik ve gelişimleri beraber çalıştığımız kurum ve kuruluşlarla paylaşmak en önemli hedefimizdir

4-Jetkon Turizm olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Jetkon Turizm olarak gelişen ve değişen dünyamızda kurum ve kuruluşlar için en uygun hizmeti sağlamaktayız. Bizim uzmanlaştığımız dallar aslında iki kola ayrılıyor. Birinci kolda Toplantılar, Bayi organizasyonları, Fuar ve iş seyahatleri. Kısaca bu koldan bahsedersek çalıştığımız kurum ve kuruluşların hem danışmanlığını ve işlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor hemde onların hizmet verdikleri müşteri veya çalışanlarına hizmet veriyoruz. Diğer kol ise grup ve münferit departmanımız. Bu departmanda ise kapalı gruplara ve münferit misafirlere özel hizmet veriyoruz.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Gruba veya kişiye özel seyahat planlamaları, hava kara ve deniz taşımacılığı konusunda tedarik, geziler, rehberlik, yeme ve içme, tarih, dini ve kültürel aktiviteler, seyahat sigortası, stand hizmetleri, eğitim ve öğretim kurumları için özel seyahat programları, vize hizmetleri gibi hayatın her alanında faaliyet göstermek için çalışıyoruz. Bu işleri gerçekleştiren kadromuz sektörde tecrübeli ve alanında başarılı bir geçmişe sahip takım arkadaşlarımızdan oluşmaktadır

6-Bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz ?

Bulunduğumuz sektörde  bugünlerde her sektörde olduğu gibi ülkemizde  ve çevre ülkelerde yaşanan sosyo ekonomik durumlardan dolayı sorunlar yaşanmaktadır. Ancak her geçen gün daha çok gelişmektedir. Yaşanan sorunlar sadece bu gelişmeyi yavaşlatmaktadır. Ülkemizde her büyük şehirde  hava ve kara taşımacılığı imkanları dünya standartları açısından değerlendirdiğimizde  üst sıralarda yeralmaktadır. Kullanılan araçlar ve imkanlar turizmdeki kaliteyi arttırmaktadır. Teknolojideki gelişim turizm sektörünede ivme kazandırmaktadır. İnsanlar artık hayal ettikleri bir yer hakkında en güncel şekilde bilgi sahibi olabilmektedir. Bu gelişmeler ışığında insanlık yeni bir döneme girmiş bulunmaktadır. Işık hızını geçen bilgi paylaşımları insanların dünya dışında uzay turizminede geçmesini sağlamıştır. Önümüzdeki yıllarda insanlar atmosfer dışında turizm faaliyetlerine daha çok ilgi göstereceklerdir

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu ?

Mesela biz Mig 29 jeti ile uzay boşluğuna kadar ulaşan organizasyonlar düzenlemekteyiz. Amerika da Nasa ile ilgili de turlarda düzenliyoruz. İtalyada Ferrari turu yapıyoruz. Gastronomi turlarımız yanında ile Eski Osmanlı şehirleri ve eski Sovyet şehirleri turları düzenliyoruz. Oluşturduğumuz bu ürünleri tüm dünya pazarına sunuyoruz. Geliştirdiğimiz yurtiçi ve yurtdışı ilişkilerimiz sayesinde iş ortaklarımızın sadece hayal etmesi bizim ürünü yaratmamıza sebeb oluyor. Bu yüzden bizi farklı kılan şey, hayalleri imkanlı hale getirmektir.