Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

INTERLINK’TEN YENİ BİR MERHABA

Ekim 2010


INTERLINK’TEN YENİ BİR MERHABA

2010 yılında bir önceki seneye göre %72’lik ciro artşının olması ve kurumsallık gereği belirli departmanlar da, çalışan pozisyonlarında yeni düzenlemelere gidilmiştir. Satış direktörlüğü ünvanı iptal edilerek satış, Pazarlama Direktörüne bağlanmıştır. Pazarlama direktörüne bağlanan 2 Sistem koordinatörü (Satış Müdürü) yönlendirecekleri Proje Yönetmenleriyle sizlere hizmet verecektir.

Pazarlama Direktörlüğü pozisyonuna Ebru Kanlıcıoğlu getirildi. Kendisine aramıza katılması dolayısıyla hoş geldin diyerek, aşağıdaki özgeçmişini ve INTERLINK’ teki hedeflerini sizler ile paylaşıyoruz.

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten hemen sonra profesyonel iş hayatıma; Yapı ve Kredi Bankası’nda başladım. Bankadan sonra daha hareketli iş hayatını seçerek MDC Grup adı altında satış ve pazarlama şirketi kurdum. Değişen ve hızlanan iş yaşamıma lider bankaların satış pazarlama eğitimlerinin verilmesine, profesyonel bir eğitimci olarak başladım. Lider markaların satış ve pazarlama ekiplerini oluşturdum. İş yaşamımda satış ve pazarlama büyüsüne kapılmasını sağlayan zamanları yaşadım. Bir yıl belirli aralıklarla yurtdışında yaşadım. Burada farklı ülkelerdeki pazarlama ve stratejilerin nasıl oluşturulduğu konusunda incelemeler yaptım. İnanılmaz bir hızla büyüyen pazarlama ve satış ağı içerisinde bir dünya keşfettim. İngiltere, Güney Afrika  gibi ülkelerdeki  stratejileri  yakından takip ettim. Bağlılık, kazanç getiriyordu ve bağlılık programları üzerine araştırmalar yapmaya başladım. Artık sadakat programları çok gelişmişti ve programların kartları ATM ve alışveriş merkezlerindeki KIOK ve POS’larda kullanılabiliyordu. Neden Türkiye’de yapılmadığının sorusunu sordum kendime ve Fiba Holding bünyesinde bir şirkette satış ve pazarlamadan sorumlu direktör olarak başladım. Burada satış ve pazarlama ekiplerinin oluşturulması, eğitimlerinin verilmesi ve satış sonrası desteğe ihtiyaç duyulduğundan account management, call center bölümlerinin kurulması konularına katkıda bulundum  ve sadakat  projelerini yönettim. Türkiye’de bir ilk olan servis sağlayıcısı (CSP) üzerinden sadakat programlarının yönetilmesi konusunda sistem alt yapısını, ekibim ile birlikte hazırladım ve ilk işlem 2008 yılında banka ve kart sisteminde Türkiye’de görüldü. Daha sonra transfer olarak Ulusoy Holding bünyesine katıldım. Pazarlama stratejileri, sadakat programları ve acente yönetimi üzerine radikal kararlar alarak, satış ile birlikte karlılık ve bağlılık oranlarını yükseltti. İlk üç ay içerisinde icra kuruluna seçildim. Holding bünyesinde evden eve taşımacılık hizmeti verilmesine karar alan yönetim ile ev ve iş taşımacılığına sıfırdan başlanılmasını sağladım. Sonraki süreçte iş hayatıma INTERLINK’de devam etme kararı aldım ve INTERLINK ailesine Pazarlama Direktörü olarak katıldım. Dünya satış ve pazarlama ile değişiyor. Sistem her gün bir yeniliği bünyesinde geliştiriyor. Bilişim, müşteri gücü ve sadakat ile birleşerek uzun süreli ve kalıcı ilişkiler üretiyor. Firmalar daha çok kazanmak, bayi ve müşteriler devamlılığını bilinirlilikle arttırmak istiyor. Rekabet ortamında farklılıklar yaratarak bir adım önde olma isteği INTERLINK’ten geçiyor. Fikirlerin sonu yoktur diyen INTERLINK’in kurumsal yapısı içerisinde, konusunda profesyonel ve tecrübeli yönetici yapımız, hizmet ve personel kalitemiz ile geleceğe atacağımız adımlar çok sağlam olacaktır. Liderliğimize yeni projelerimiz ve gelişen yapımız ile daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyorum.

Ebru KANLICIOĞLU

INTERLINK Pazarlama Direktörü