Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

INTERLINK SUALTI SPORLARI KULÜBÜ KURULDU

Temmuz 2010


INTERLINK SUALTI SPORLARI KULÜBÜ KURULDU

İtiraf etmek gerekirse “INTERLINK Sualtı Sporları Kulübü’nün” kuruluş amacı kara, hava ve denizden sonra deniz altında da promosyon hizmetleri vermek ve sadakat programları yapmak :) Atlantis’ in önde gelen FMCG markalarından “Atlandanel Ton balığı Konserveleri” satışlarını artırmak istiyor. INTERLINK olarak, 2.000 adet su altı bakkal ve marketine yönelik gerçekleştirilecek kampanyayı yöneterek, bu işi de büyük bir başarıyla tamamlayacağımıza eminiz :) Şaka bir yana INTERLINK olarak siz değerli müşterilerimize her zaman olduğu gibi en iyi hizmeti vermeye amaçlıyoruz. Bu tip aktivitelerle de motivasyonumuzu yükseltip performansımız sürekli üst seviyede kalmasını sağlıyoruz. Uzunca bir zamandır fikir aşamasında olan ancak bu yaz hayata geçirebildiğimiz “INTERLINK Sualtı Sporları Kulübü Kuruldu” Arkadaşlarımıza binlerce deniz canlısı ile birlikte sualtında buluşmak ister misiniz diye sorduğumuz zaman, bu soruya ‘’Direkt olarak Evet’’ diyenlerin yanı sıra, ‘’uzun zamandır istiyordum fakat tek başıma çekiniyordum’’,  ‘’sualtını çok seviyorum ama  korkularım var’’ diyenleri de aramıza alarak, kulübümüzü aktif hale getirdik. Tabi her işin başında olduğu gibi bu işin eğitimi çok önemliydi. Çünkü bu spor, yolda yürürken taşıdığınız risklere oranla çok daha güvenli olsa bile tek yapılması gerekenin öğretilen kurallara uymanın gerekli olduğunu farkındaydık. Bu doğrultuda Şişli Sualtı Sporları Kulübü’nün deneyimli eğitmeni Sayın İhsan Polat’ı ve ekibini ofisimize davet ederek dalış konusundaki eğitimlerimizi tamamladık. 1996 yılından beri dalış eğitmenliği yapan Sayın İhsan Polat’ tan ilk dalış öncesi yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde anlattı. 3 gün boyunca süren dalış eğitiminde sırasıyla aşağıdaki eğitimler alındı;

 

  1. Gün: Sağlık sorunu olup olmadığına dair bilgiler bir form ile eğitmene verildi. Dalış ekipmanlarını tanıma, DVD’de görsel olarak ekipman kullanma eğitimi, akabinde fiziki olarak ekipmanları kullanma. Dalış feetleri, kurs sonunda alınacak bröve’nin önemi anlatıldı. Open Water Diver konulu eğitim kitabı, dalış kayıt defteri ve dalış eğitim DVD’si katılımcılara verildi.

 

2.Gün: Genel olarak BC tanıtımı, tüpün BC’ye  montajı ve tüpün kullanılışı, hava tahliye valfi kullanımı, uygun ağırlıkların belirlenmesi. Yüzeye çıkma eğitimleri. Basınç ayarlarının yapılması

 

  1. Gün: İlk iki gündeki konular üzerinde genel bir tekrar yapıldı. dalış planlaması hakkında bilgi verildi.dekomprasyon ve narkoz ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Son olarak 3 gün boyunca verilen eğitimlere istinaden “Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun” 50 soruluk test’i yapıldı ve sınavı geçen katılımcılar tek yıldız bröve almaya hak kazandı.

 Arkadaşlarımız detaylı olarak aldıkları bu eğitimlerin akabinde İlk  dalışlarını önümüzdeki günlerde Saroz da yapmayı planlanıyor.