Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

INTERLINK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ “CALL HOME”

Şubat 2008


INTERLINK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ “CALL HOME”

Şirketimizin 21 Kasım 2007 tarihin de Çırağan Sarayında düzenlemiş olduğu 3. geleneksel promosyon panelinde açıkladığımız, kurumsal sosyal sorumluluk projemiz çok takdir ve övgü almıştı.

Projemizi kısaca özetlemek gerekirse, terör gazisi ve engelli vatandaşlarımızın "Call Home" projesi ile evlerinde INTERLINK için çalışabilme imkanı sağlanmaktadır. Seçilen gaziler ve engelli vatandaşlara ilk etapta çağrı merkezimiz de eğitim verilecek ve daha sonra gerekli ekipmanlarla sanki INTERLINK şirket binasında çalışıyorlarmış gibi çağrıları karşılayarak görevlerini yerine getireceklerdir.

Bu projemiz bir örnek teşkil edip bizden önce hayata geçirilebilinecek olması bile bize mutluluk vermektedir. Bu projemiz hakkında yapılan röportajlar gazete, dergi ve internet sitelerinde yer almıştır. Bu haberlerde sosyal sorumluluk projemizin yanı sıra 2007 yılında şirketimizin bilgi teknolojilerindeki gelişmeleri ve 2008' deki projeleri de aktarılmıştır. Konuyla ilgili çıkan haberlerden birini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz;

 

Engelli Vatandaşlar Evde Çalışabilecek

http://www.kssd.org

 

INTERLINK Bilgi Teknolojileri Müdürü Günay Ertekin şirketin kuruluşundan bugüne kadar topluma karşı olan sorumluluk bilinci ile hareket ettiğini belirterek, 2008 yılı içinde devreye sokacakları “ Call home” projesi ile gazi ve engellilere evlerinde çalışma  imkanı sunacaklarını söyledi.

Şirketin 2007 yılında Call Center, CRM, Bilgi Güvenliği, Veri Depolama  interaktif  SMS, Backup autoloader, G. SHDSL erişim ve iletişim çözümlerine imza attığını vurgulayan Ertekin, Call Center için  şirket binasının bir katını 180 agent kapasitesine  göre son teknoloji  ile hazırlandığını söyledi.

Şirketin kuruluşundan bugüne kadar topluma karşı sosyal sorumluluk bilinci ile hareket  ettiğini ifade eden Ertekin, bu amaçla 2008 yılında uygulamaya koyacakları yeni projelerle ilgili bilgi verdi. Terör gazisi ve engelli vatandaşların 'Call Home' projesi ile evlerinde INTERLINK  için çalışabilme imkanı sağlayacaklarını ifade eden Ertekin “ Seçilen gaziler  ve engelli vatandaşlara ilk etapta çağrı merkezi eğitimi verilecek ve daha sonra gerekli ekipmanlarla sanki INTERLINK şirket binasında çalışıyormuş gibi çağrıları karşılayarak görevlerini yerine getirecek” diye konuştu.

Günay ERTEKİN

INTERLINK Bilgi İşlem Müdürü