Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

INTEMA İLE RÖPORTAJ

Aralık 2017


INTEMA İLE RÖPORTAJ

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz ?

Intema Yaşam Pazarlama ekibinde Ticari Pazarlama Sorumlu Uzmanı olarak çalışmaktayım. Bunun yanında bir de Dijital Pazarlama konusunda sorumluluklarım bulunmakta.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Aslında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum, ancak şu anda farklı bir alanda kariyerimi ilerletiyorum. Mevcutta yaptığım işlerden oldukça keyif alıyorum ve kendimi geliştirerek Intema Yaşam ailesi ile beraber çok daha güzel işler yapmak istiyorum.

3-Intema Yaşam şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu bünyesinde yer alan İntema Yaşam, eski adıyla İntema Mutfak Türkiye’de mutfak sektörünün önde gelen firmalarından biridir. 20 Eylül 2017’de yenilenen vizyonunun ilk yansımasını da Kanyon AVM’de açtığı konsept mağazasıyla taçlandırdı. Dünyaca ünlü mutfak markalarından Bulthaup ve Berloni ile birlikte İntema’nın yer aldığı İntema Yaşam’da ziyaretçiler istedikleri mutfağı seçebiliyor, uzman desteği ile birlikte tasarlayabiliyorlar. Dileyenler, mağazanın içerisinde yer alan kirala&pişir mutfaklarda istedikleri yemeği pişirme ve yeme imkanı bulabiliyor. İçerisinde farklı lezzetler sunan restoran ve kafelerin de bulunduğu İntema Yaşam’da, dünyanın en önemli markalarının mutfak gereçleri, sofra aksesuarları satın alınabilirken, yöresel gıda ürünlerinin yer aldığı Ekolojik Sokak’tan alışveriş imkanı sunuluyor. Profesyonel şefler eşliğinde yemek atölyelerinin de gerçekleştiği İntema Yaşam’da Türkiye’ye ilk defa gelen ve mucize alet olarak adlandırılan Vorwerk markasının Thermomix ürünü de deneyimlenip, satın alınabiliyor. İntema Yaşam’ın, mutfak ve yemek tutkunlarının yanı sıra vaktini iyi değerlendirmek isteyenlerin de uğrak noktası olması bekleniyor.

4-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Intema markamız için Bahar ve Sonbahar kampanyalarımız ile nihai tüketicilere fırsatlar sunuyoruz. Her ne kadar indirime dayalı dönemsel kampanyalarımız olsa da 2018’de tüketicilerimize sürprizlerimiz olacak. Dijital dünyayı daha çok iletişimin merkezine alacağımız yeni yılda, farklı kampanyalar ve kurgular ile tüketici karşısına çıkmayı planlıyoruz. Nihai tüketicinin yanı sıra satış sorumlularımıza yönelik de teşvik kampanyaları planlıyor ve yoğun, özverili çalışmalarını ödüllendirmeyi hedefliyoruz. Kanyon’da yer alan Intema Yaşam mağazamızda ise, Zubizu ile olan işbirliğimiz ile müşterilere sunduğumuz fırsatlarımız oluyor.

 

5.Bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Sadece mutfakta değil artık birçok üründe tüketici kendine özel ürün istiyor. Mutfak aslında tüm ürünler arasında kişiselleştirmeye en uygun ürün, çünkü burada yaptığımız her tasarım sizin evinize özgü, sizin belirlediğiniz dolaplar ve sizin yine belirlediğiniz renklerde, tam terzi usulü… Bünyemizde kendimize ait İntema markalı mutfaklarımız dışında klasik İtalyan stilini yansıtan Berloni ve Alman fonksiyonelliğini yansıtan son derece lüks Bulthaup mutfaklarımız da var. Dolayısıyla bu kadar geniş bir ürün gamında, her zevke uygun hem minimalist hem de ultra tasarımlar sunabiliyoruz. Şehirlerde artık evler küçüldü ve insanlar 1+1 ya da 2+1 evlerde oturuyor, o yüzden salonla iç içe olan açık mutfaklar gündemde, mutfak artık yaşamın merkezinde. Küçülen bu mutfakların da çok kompakt, fonksiyonel olması ve saklama çözümleri sunması önem kazanıyor. Renk tercihleri ise koyu ve toprak tonlara dönmeye başladı. Diğer yandan ahşap ve metal birlikte kullanılmaya başlandı; özellikle altın, pirinç ve bakırın yanı sıra son zamanlarda çeliğin de ham haliyle mutfak aksesuarlarında kullanıldığını görüyoruz.

6.Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Intema Yaşam mağazamızda Intema Yaşam Akademi adında yepyeni bir oluşumumuz mevcut. İntema Yaşam Akademi ve Le Cordon Bleu Akademi şeflerimiz ile yerel ve iyi beslenmeyi pratik yöntemlerle öğrenmek isteyenlere yerel malzemeleri global teknikler ile öğreten workshoplar yapıyoruz. Ayrıca kirala&pişir mutfaklarımızda sevdiklerinizle çok farklı bir deneyim yaşayabilir, yemeğinizi kendi getirdiğiniz malzemeler veya dilerseniz bizim temin ettiğimiz malzemeler ile kendiniz pişirip hazırlayabilir, sonrasında da bulaşıkları bize bırakıp gidebilirsiniz. Workshoplar ve kirala&pişir mutfaklarımız müşterilerimize açık olmakla beraber şirket içi yemeklerimizi, toplantılarımızı da bu alanlara taşıyarak hem kaynaşmayı hem de motivasyonu artırmayı hedefliyoruz.

Fevzi Görkem HAYKUŞ

Intema

Ürün Müdürü