Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

Hedef Sentetik İLE RÖPORTAJ

Şubat 2017


 Hedef Sentetik İLE RÖPORTAJ

1-Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz ?

Şuanda ortaklarım Hakan Kankoç ve Funda Uğur ile birlikte Hedef Sentetik’in şirket sahibiyim. Aktif bir şekilde üretim ve ar-ge çalışmalarında bulunuyorum. İşin her daim içinde olmayı yakından takip etmeyi tercih ederim.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Bu sektöre 1988 yılda başladım. O dönemler için ülkemizde daha yeni ve çok tanınmamış bir sektördü. Bu açığı görerek ve ileride çok daha fazla talep olacağını düşünerek, sentetik çimin ithalatı ile sektöre giriş yaptık. İlerleyen zamanda tecrübemizin de artmasıyla üretici olabilme adına ilk adımları atmaya başladık. Gerekli tüm araştırmaları hassas bir şekilde yaptıktan sonra 2006 yılında Uşak organize sanayi bölgesinde üretim tesisimizi kurduk. Yılda 3.000.000 m2 üretim kapasitesine sahip makine parkı ile teknoloji ve tecrübesini en üst seviyeye taşıyan personellerimiz ile hizmet vermeye başladık. Yoğun bir şekilde devam eden ar-ge çalışmalarımız neticesinde çevre dekorasyonu alanında tel örgü ve çim çit üretimine de başlayacağız. Böylece hem ürün çeşitliliğimizi arttırmış olup aynı zamanda ek istihdam sağlayarak ülkemize bir katkıda bulunmuş olacağız.

3-Hedef Sentetik şu an sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

Hedef Sentetik şuanda sektörün öncü firmaları konumundadır. Sürekli gelişen hizmet ağımız ile Avrupa, Rusya, Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika’ya hizmet vermekteyiz. Bu verdiğimiz hizmetler sadece satış değil aynı zamanda bakım ve montaj gibi satış sonrası hizmetleri de kapsıyor. Uluslararası standartlara sahip olan şirketimiz FIFA ve ESTO gibi kurumların üyesi olup gerekli tüm ISO ve CE belgelerine sahiptir. Dünyadaki 27 FIFA lisansörlerinden biriyiz. Bu da bizim ürünlerimizi sürekli güncelleyip dünya standartlarına uygun koşullarda tutmamızı sağlıyor. Yeni ürünler ve daha yüksek standartlar ile sektördeki konumumuzu güçlendirip daima ilerlemeyi hedefliyoruz. Sunduğumuz tüm hizmetlerde daima müşteri memnuniyetini önceliğimiz olarak biliriz. Bu yüzden her zaman hızlı ve çözüm odaklı çalışmaya özen gösteririz. Müşterilimizin çok farklı ülkelerden ve statülerden olmasına rağmen biz her birine aynı profesyonellik ve hizmet ilkelerimiz ile yaklaşmaktayız. Bu anlamda piyasada ki tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

4-Hedef Sentetik olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Sentetik çim sektörü sürekli gelişmekte ve büyümekte olan bir sektör. Şuan için zaten tüm dünyada kabul görmüş ve yaygın bir şekilde de kullanılmaktadır FIFA gibi uluslararası spor kuruluşları artık sentetik çimi tamamen benimsemiş durumdalar ve çeşitli şampiyona ve turnuvalara entegre ettiler. Uluslararası hockey ve rugby federasyonları da çok uzun zamandır sentetik çim sahaları kullanmaktadır. Bir yandan ise daha çevreci, bakımı kolay ve ekonomik olduğu için peyzaj alanında da sentetik çim revaçta. Tüm etkenlere bakacak olursak sentetik çim daha da yaygınlaşacak daha da büyüyecektir diyebiliriz.

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Yıl sonlarında başarılı bir performans sergilemiş olan bayilerimize özel promosyonlar uygulamaktayız. Bunlar belirli miktarda ücretsiz mal tedarik etmek ve farklı şekillerde olabilen motivasyonu arttırma ve ödüllendirme amaçlı yapılıyor. Hedef Sentetik olarak büyük ve birbirimize yardımcı olmayı seven bir aileyiz. Bizim için müşterilerimizin mutluluğu kadar kendi çalışanlarımızın mutluluğu da önemlidir. Bu birlikteliği ve aile ortamını devam ettirmek için fırsat buldukça hem Uşak fabrikadaki hem de İstanbul'daki takım arkadaşlarımız ile birlikte piknik organizasyonları ve akşam yemekleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Müşterilerimizin büyük bir kısmı yurt dışında olduğu için onlar İstanbul'a geldiklerinde hem bu tarihi şehri gezdiriyor hem de Türk kültürünü onlara tanıtmaya azami önem veriyoruz. İstanbul dünyadaki bütün insanlar için büyülü bir şehir, o yüzden gelen misafirlerimiz hem ziyaret hem ticaret yaparak iki kere kazanıyor.