Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİNDE YENİ SOLUK

Haziran 2011


GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİNDE YENİ SOLUK

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

4 seneden bu yana ANTEK’te Pazarlama Müdürü görevini yürütmekteyim. Görev kapsamından kısaca bahsetmek gerekirse; teknoloji konusunda duyarlılığı olan ülkemizde markamızın ve ürünlerimizin gücünü, bilinirliğini arttırmak adına geliştirilen tüm stratejik aşamalar şeklinde yorumlayabilirim.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadar ki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

İş hayatımın büyük bir bölümünü kapsayan ve 11 sene boyunca yürüttüğüm görevim Profilo Telra Pazarlama Müdürlüğü’ ydü. 4 sene önce ise Anadolu Grubu bünyesinde bulunan ANTEK’ ye geçiş yaptım ve burada Pazarlama Müdürü olarak görevime başladım. Kariyerime Anadolu Grubu çatısı altında devam etmek beni onurlandığı kadar, hedeflerimizi kalıcı kılmak adına da başarı arzusunu yoğun bir şekilde yaşamamı sağlıyor. Markamızı Türkiye pazarında liderler arasına getirebilmek öncül hedefimiz ve çalışmalarımızın yoğunluğu bu hedef çerçevesinde yürütülmektedir.

3-ANTEK sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

ANTEK, Anadolu Grubu’nun elektronik sektöründeki şirketi. HISENSE markasının Türkiye pazarında henüz 1 senelik bir mazisi olmasına rağmen, pazardaki ciddi oyunculardan biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Aslında 2005 yılında sektöre Anadolu Elektronik olarak, Samsung markasının distribütörlüğünü alarak  girmiş ve 5 yıl boyunca bu sektörde faaliyet göstermiştik. Bugüne gelindiğinde ise tecrübemizin olduğu bu pazara yepyeni bir markayla giriş yapıyoruz. İlk yıl hedefimiz, satış kanallarımızı genişletmek ve sürekliliği sağlamak. Bu öncül hedeflerin başarıyla tamamlanmasının ardından bizi heyecanlandıran diğer hedeflerimizden birisi de HISENSE markası ile Türkiye’de üretim yapabilmek. Stratejilerimiz, belirlediğimiz bu hedefler doğrultusunda şekillenmekte ve hayata geçirilmektedir.

4-ANTEK olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

ANTEK şu anda Dünya’nın en büyük TV üreticilerinden biri olan HISENSE markasının ithalatını ve tüm Türkiye’de distribütörlüğünü yürütmekte. Her geçen gün büyüyen organizasyon yapımızla şu anda Türkiye genelinde 125 adet satış sonrası servis noktasıyla hizmet vermekteyiz. Bu rakamı ilerleyen dönemlerde sürekli arttırmak, planlama aşamalarımızın en temel noktasını oluşturmaktadır.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Türkiye pazarında sektörün yapısal ölçütlerini değerlendirdikten sonra dönemsel olarak satış kanalı için düzenlediğimiz farklı çalışmalar mevcuttur. Sirkülasyonu hareketlendirmek için de zaman zaman ürün bazlı kampanyalar gerçekleştirerek tüketicilerimizle buluşmaktayız.

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Elektronik sektörü yıl içerisinde kriz dönemlerinde dahi olumsuz etkilenmeden hızla büyüme eğilimi gösteren bir sektör. Bu noktada da eski tüplü televizyonların yerini alan, yeni teknoloji düz ekran ürünlerin önemi oldukça fazla. Estetik ve teknolojik açıdan birçok avantaj sunan bu ürünler artık lüks gamından çıkıp, yaşamda her noktanın vazgeçilmez standardı olmaya başladı. Her yıl sürekli değişim gösteren ve gelişen teknolojiler, üretim olanaklarında yaşanan iyileştirmeler, bunların dışında satış kanalarının genişlemesi neticesinde bu pazarın büyümesini hız kesmeden sürdüreceğini öngördüğümü söyleyebilirim. Bu sayede son kullanıcıya avantajlı ve farklı alternatifler sunulmaya devem edecektir.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Çalışanlarımız ve aileleri ile birlikte yıl içerisinde dönemsel olarak aktiviteler düzenlemekteyiz. Bu organizasyonlarda takım ruhunun yanı sıra, sosyal ilişkilerimizi de güçlendiriyoruz.  Bu aktiviteler ANTEK’ in profesyonel vizyonunun yanında aynı zamanda büyük bir aile olduğunun en güzel örneğidir diye düşünüyorum.

Ayşe ERTUNÇ

ANTEK

Pazarlama Müdürü