Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DEĞİŞMEYEN KALİTE

Eylül 2009


GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DEĞİŞMEYEN KALİTE

1. Bize şu anki görevinizden söz edebilir misiniz?

Aroma A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Genel Müdürlük görevlerini yürütüyorum.

2. Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Üniversiteden mezun olduktan sonra deri sanayinde çalışmalar yaptım ve akabinde 1982 yılında Aroma A.Ş. Yönetim Kurulu’nda göreve başladım. Aroma’daki görevim dışında Duruk Aile Şirketleri İcra Kurulu’nda, Gelik Lokantaları Yönetim Kurulu’nda ve İreks A.Ş. Yönetim Kurulu’nda görev yapıyorum. Ayrıca birçok sivil toplum örgütünde yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerini de yürütüyorum.

3. AROMA şuan sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak?

Türkiye’nin ilk meyve suyu firmalarından olan AROMA Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş., 1968 yılında Bursa’da kurulmuştur. Bugün, yılda işlediği meyve miktarı 225.000 tona ulaşan, Türkiye’nin önde gelen meyve suyu dolum tesislerinden biri olan Aroma, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.  2004 yılından beri, meyve suyunun yanı sıra Aroma Ömer Duruk Doğal Kaynak Suyu markası ile su piyasasında da yer almaktadır. Dünya markası olmayı hedefleyen firmamız, başta AB ülkeleri olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Aroma, geçmişten günümüze değişmeyen kalite politikası, sağlıklı, güvenli ve lezzetli ürünleri, geleneksel aynı zamanda yenilikçi tutumuyla yurt içinde ve yurt dışında her geçen büyüyen ve gelişen bir firma olarak hizmet vermeye devam edecektir.

4. AROMA olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Aroma, yüksek profesyonellik anlayışıyla, etik standartları koruyarak, sosyal sorumluluk ve çevre bilinci ile hareket etmektedir. Tüketicilerimize sağlıklı, yenilikçi, kaliteli ve lezzetli ürünler sunulması üzere Ar-ge ekibimiz aralıksız çalışmaktadır. Tüm çalışmalarımızda tüketicilerimizin beklenti ve memnuniyeti ön planda tutulmakta, en iyi hizmetin verilmesi amaçlanmaktadır.

 5. Aktif promosyon kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Ürünlerimizde çoklu paket, fiyatlarda indirim gibi kampanyalar ile ürünlerle birlikte promosyon malzemesi verilmesi gibi çalışmalar yapıyoruz. Marketlerde ve destek verdiğimiz organizasyonlarda tadım aktivitelerimizi yoğun şekilde gerçekleştiriliyoruz. Ayrıca reklam ve tanıtım çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

6. Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Türkiye’de meyve suyu sektöründe önemli bir açılım yaşanmaktadır. Tüketicilerimiz her geçen gün meyve suyunun değerini daha çok anlamakta, bu da tüketime olumlu yönde yansımaktadır. Bu durum da firmalara krize rağmen büyüme fırsatı sunmaktadır. Önümüzdeki yılda da kişi başına düşen meyve suyu tüketim miktarının daha da artacağını düşünüyorum. Ayrıca bu yıl limonata ürününün bu kadar ön plana çıkması da sektörü hareketlendirmiş, olumlu yönde etkilemiştir. Serinletici ve halkımızın alışık olduğu bir tat olan limonata, pratik ve uzun ömürlü ambalaja girmesi ve rahatça her yerde bulunması doğrultusunda çokça tercih edilir hale gelmiş; bu da satışların artmasını sağlamıştır. Ürünü 2007 yılının yazında piyasaya sunan firmamızın bu ürünle önemli bir başarının sahibi olduğunu ve sektördeki firmalara öncülük ettiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz 2 yılda birçok firma limonata ürününü piyasaya sürerek bu kategorideki çeşitliliği arttırmıştır. Ancak ayran gibi Türkiye’nin geleneksel tadı olan limonatada da belli bir süre içinde tüketiciler kalite arayışına geçip, firmalar arasında kaliteli olanı ön plana çıkaracaklardır.

7. Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Şirket çalışanlarımız için her yıl bahar ayında bir şenlik organize ediyoruz. Tüm çalışanlarımız aileleri ile birlikte bu etkinliğe katılabiliyor. Eğitim Koordinatörlüğü Birimimiz çalışanlarımıza, sürekli olarak, bireysel ve iş konusundaki gelişimleri için firma içinde ve dışında eğitim olanakları sağlıyor. Ayrıca destek verdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışanlarımız ve tüketicilerimiz için etkinlikler düzenliyor ya da etkinliklere katılımlarını sağlıyoruz.

Mahmut Atom DURUK

Aroma A.Ş.

Genel Müdür