Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

EN ŞEKER HEDİYELERİN MİMARI

Nisan 2013


EN ŞEKER HEDİYELERİN MİMARI

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

Şu anda www.hepsicokseker.com web sitesinin kurucu ortaklığını ve genel müdürlüğü görevlerini yürütmekteyim. Ayrıca 10 yıldır da yabancı dil eğitimi sektöründe yer alan Global İngilizce markalı şirketinin de yönetim kurulunda yer almaktayım.

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

İş hayatına 10 yıl önce ingilizce öğretmeni olarak başladım. Bu dönemde yoğun olarak iş hayatındaki profesyonellere yönelik yabancı dil eğitimi programları konusuna yoğunlaştım ve Global İngilizce markasını kurdum. Tıpkı eğitim sektöründe olduğu gibi amacım Hepsi Çok Şeker markasını Türkiye' de herkesin tercih edeceği farklı bir hediye seçeneği haline getirmek. Çünkü biz herkese yönelik erişilebilir fiyatlar ile tercih edilebilecek yepyeni bir hediye seçeneği sunuyoruz.

 

3-Hepsi Çok Şeker sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte kendisi nerede yer alacak ?

Hepsi Çok Şeker, hediyelik çikolata-şeker kategorisinde, Türkiye’de bir ilk olarak, markalı ürünlerden oluşturulmuş hediye sepetleridir. Yurt dışında, özellikle Amerika, da örnekleri bulunan, çok tercih edilen hediye seçenekleri arasındadır. Tercih edilmesinin en önemli sebebi bilindik ve güvenilir markalı ürünler kullanılarak, tamamen ambalajlı ürünlerden oluşturulurken  hiçbir şekilde ürünün kendisine el değmeden üretilmesidir. Burada müşterilerimiz de güvendiği markanın ürünlerini hiç görmediği bir formda, şık bir hediye sepeti haline getirilmiş şekilde sipariş edebilmektedir. Şu an Türkiye’de hizmet vermekte olan muadil hediye seçeneklerinin tazelik risklerinin olması özellikle başka şehirlere hediye yollamak isteyen müşterilerimiz için oldukça riskli bir durum oluşturmakta, bu noktada Hepsi Çok Şeker ürünleri iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Bu sebeple Türkiye de her yıl daha da büyüyen hediye pazarında yerimizi sağlamlaştırmaktayız. Türkiye genç bir nüfustan oluşuyor ve yeni fikirleri denemeye çok açık bir halkımız var. Daha çok yeni bir şirketiz. 2012 yılının Aralık ayından beri faaliyet gösteren bir şirket olmamıza rağmen oldukça hızlı bir şekilde büyümekteyiz, Bu büyüme trendine bakınca 2 sene içinde kendimizi ilk üç arasında görüyoruz.

4-Hepsi Çok Şeker olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Şirketimiz ilk olarak standart saksıda çikolata sepetlerimiz ile faaliyete geçti. Hemen ilk ayları takiben yeni ürünleri seçeneklerimiz arasına dahil etmeye başladık. Bunlar daha düşük bütçeli küçük boy seçenekler, Türkiye’nin çok önemli çikolata markalarının kendi çikolata kutuları gibi alternatifler oldu. Ayrıca Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi özel günler için de kalıcı bir hediyesi de olan spesifik ürünlerimiz de oluyor. Kurumsal firmalar için özel ürünler tasarlıyoruz. Yıllık anlaşmalar yaparak sene boyunca o şirketin müşterilerine veya iş ortaklarına yollayacağı hediyeleri biz temin ediyoruz.

 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Son yıllarda yaygınlaşan fırsat sitelerinde sık sık promosyonlarımız oluyor. Bunlar fiyat indirimi veya indirim kuponu satışı şeklinde olabiliyor. Özellikle önemli günlarde hafta boyunca promosyonlarımız sürüyor. Bu dönemlerde oldukça da fazla taleple karşı karşıya kalıyoruz. Bunun dışında Mailing ve SMS yoluyla da indirim kuponları dağıtıyoruz.

6-Ülkemizin, bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyiz?

Türkiye her zaman yeniliklere açik bir ülke. Biz faaliyet göstermeye başladığımız günden beri sipariş alıyoruz. Bu, şu demek; insanlar yeni şeyleri “hemen” denemek istiyor. Hiç beklemediğimiz şehirlerden bile sıklıkla siparişler almaya başladığımız zaman bunun daha da farkına vardık. İstanbul gibi büyük şehirlerde çok fazla hediye seçeneği bulmak mümkün. Asıl potansiyel aslında Anadolu’da. Burada biz de tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo yoluyla ürünlerimizi ulaştırabilmenin avantajını yaşıyoruz. En uzaktaki şehirlere bile hizmet vermek ve oradaki müşterilerimize de bu hediye seçeneklerini ulaştırabilmek bizi ayrıca mutlu ediyor. Böyle olunca bu sektörün ve tabii kendi işimizin de gitgide büyüyeceğini görebiliyoruz. 

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Şirket çalışanlarımızın her zaman motivasyonunu en üst seviyede tutabilmek için eğlenceli bir iş ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Dönemsel olarak çeşitli sosyal aktivite fırsatları sunuyoruz, birlikte çok fazla vakit geçirmeye çalışıyoruz. Maalesef henüz müşterilerimiz için aktivitelerimiz yok. Ama onlara özel günler için en güzel ve özel hediyeleri hazırlama çabasındayız.

Burcu BOSTANCIOĞLU

www.hepsicokseker.com

Genel Müdür