Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

BOWLING TURNUVAMIZIN TUTKULU TAKIMI

Haziran 2014


BOWLING TURNUVAMIZIN TUTKULU TAKIMI

1-Kendinizden bahseder misiniz?

1970 Ankara doğumluyum. 11 senedir Bostik’ te çeşitli departmanlarda görev aldım. Şu an İdari ve Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak görev yapıyorum.

2-Bowling’ e ilginiz ne zaman başladı?

Bowling sporunu seviyorum. Uzun yıllardır da oynarım.  Ama “spor” olarak yapmama INTERLINK vesile oldu. 2012 yılında sizin turnuvanızda takım olarak 3.’ üncü olunca biz daha iyisi yaparız azmiyle zaten severek yaptığımız bu spora daha çok zaman ayırmaya karar verdik. Ders aldık, antrenman yaptık.

3-Takımınızı nasıl kurdunuz?

Bu sporu yapmaya karar verdikten sonraki aşama takım oluşturmaktı, Şirket içi Bowling Turnuvası düzenleyip iyi oynayanları seçip Bostik Bowling Takımını oluşturduk.

4-Turnuvamıza katılmanız sizin için bir teşvik oldu mu?

Evet tabi ki. Bence bugüne kadar düzenlenmiş en iyi organizasyon diyebilirim. Hem de hediyeleri gayet cazip, en önemlisi bence sürekliliğinin olması. Bir sürü turnuva oluyor ama devamı gelmiyor.

 

5-İlk turnuvanızda ne hissettiniz?

İlk turnuvam 2 sene önce Federasyonun düzenlediği ferdi bir turnuvaydı. Çok heyecanlıydım, mideme ağrılar girdiğini hatırlıyorum.

6-Katıldığınız diğer turnuvalar oldu mu?

Elimizden geldiği kadar tüm turnuvalara gerek ferdi, gerekse şirket olarak katılmaya çalışıyoruz, Ne kadar çok turnuva o kadar çok oyun ve bir o kadar da tecrübe kazandırıyor bize.

 

7-Bowling için özel bir eğitim aldınız mı?

Evet aldık, hala da almaya devam ediyoruz. Daha yüksek skorlar için sürekli çalışma şart.

8-Takımınızı veya kendinizi ilerde nerde görmeyi düşünüyorsunuz?

Şu an için firmamızda bu işe emek harcayan, sürekli olarak antrenmanlara gelip turnuvalara katılan 3 kişi var. Amaç, bu arkadaşlarımızın sayısı arttırmak. Kendi içimizde bir rekabet ortamını oluşturursak, başarıya daha çabuk ulaşabiliriz. Şirketimizde gelen bu başarılardan sonra daha çok destek olmaya başladı. Bunun dışında ferdi olarak da Milli Takım hepimizin hedefi, ama önümüzde uzun bir yol var.

9-Söylemek istediğiniz son birşey var mı?

2009 yılından beri düzenli olarak katıldığımız bu güzel organizasyonda kah üzüldük kah sevindik, ama inanın çok eğlendik. Önceleri amaç katılmak ve yarışmaktı aslında. 2012 yılında 3.’ üncü olunca biz daha iyisi yaparız azmiyle zaten severek yaptığımız bu spora daha çok zaman ayırmaya karar verdik. Ders aldık, antrenman yaptık hatta Şirket içi Bowling Turnuvası düzenleyip iyi oynayan arkadaşlarımızı seçip Bostik Bowling Takımını oluşturduk. Tüm turnuvalara katılıp tecrübe kazandık, sonuçta geldiğimiz nokta bizim 2 sene önce koyduğumuz bir hedefti. Şimdi bunu başarmış olmanın sevincini tüm kalbimizle yaşıyoruz. Rehavete kapılmak yok, durmadan çalışmaya devam. Hedefimiz yeni turnuvalarda en başarılı sonuçları alabilmek.

Enis KÜÇÜKAKYÜZ

Bostik

İdari ve Bilgi Tek. Yön.