Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

AMBALAJ ‘DA DANIŞACAĞINIZ TEK ADRES

Mart 2014


AMBALAJ ‘DA DANIŞACAĞINIZ TEK ADRES

1-Bize şu anki görevinizden bahsedebilir misiniz?

1995 yılında ortağımla beraber kurduğumuz şirketin üst düzey yöneticiliğini yapmaktayım. 18 yıldır hemen hemen Türkiye’nin her noktasına ulaşmışlığın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.  Küçük, orta ve üst düzey şirketlere sunduğumuz tedarik kanalındaki başarımız her geçen gün hızlı ve kaliteli bir şekilde ilerlemektedir. 

2-Kişisel olarak kendi iş hayatınızla ilgili bugüne kadarki kariyerinizi ve bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilirmiyiz?

Kişisel olarak 18 yıl önce adım attığımız bu yolda ticari yaşamın en alt basamaklarından başlayıp, üst düzey yönetici konumuna kadar gelmeyi başardım. Asıl zor ve hedefi büyük tutan ise, bu başarının bundan sonra daha da üst düzey bir segmente çıkması için daha çok çalışmak ve iyi bir hizmet sunmaktır. Hizmet sunarken de kalite ve samimiyetimizi asla arka plana atmayacağımızın da garantisini verebiliriz. Bu yolda müşteri memnuniyeti temel alınarak, hızla gelişen ve büyüyen teknolojiyi yakından takip edip kalitemizi gün ve gün arttırarak ilerliyoruz. 

3-Danış Ambalaj sektörde nerede? Nasıl bir gelecek öngörüyor ve bu gelecekte nerede yer alacak ?

Şirketimiz şu anda sektörde tedarikçi konumundadır. Her sektöre hitap edecek şekilde 8.000 – 9.000 kalemlik ürün gamına sahiptir. Bu ürün gamı zamanla birlikte gitgide artmaktadır. Depo ve sevkiyat gücümüzün katkısıyla müşterimize iyi bir tedarik kanalı sunmak amacımızdır.  Bu da bizi seçilen kılmaktadır. Ön gördüğümüz gelecek ve hedefimiz ise bu ürünlerden bazılarının imalatçısı durumuna gelmek ve satıcısı olabilmektir. Adımlarımız ve çalışmalarımız bu yönde ilerlemeye devam edecektir.

 

4-Danış Ambalaj olarak değişen hizmet yapınız ile genişleyen kurumsal ve bireysel hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

Şirketimizin hizmet anlayışı müşteri odaklıdır. Şirketimiz konusuyla ilgili müşterilerimizin her türlü ihtiyaçlarında çözüm desteğini sunarak, bu çözümünde bir parça olmak ilkemizdir. Akılda kalıcı bir hizmet sunmak, istenilen zaman çerçevesi içerisinde müşteri memnuniyeti sağlamak adına elimizden gelenin fazlasını yapmaya odaklanmış bulunmaktayız. 

5-Aktif promosyon, kampanya ve aktiviteleriniz nelerdir?

Şirketimiz tedarikçi sektöründe olduğundan bu tarzda promosyon,  kampanya veya aktivite durumları ile pek karşılaşmamaktadır. Sektörün yapısının getirdiği bu durum karşısında promosyon kampanyaları daha çok ıskonto veya mal fazlası, bedelsiz ürün vermeyi veya tanıtım amaçlı verilen numuneler yer almaktadır. Yıllık yapılan bayi toplantıları veya özel günleri temsilen iş yemekleri dışında bir aktivitemiz bulunmamaktadır.   

6-Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Perakendeciler ve markalar tedarik zincirleri bütününde iyi kurumsal yönetim sergilemeye çalışırken; tedarikçilerinden de mevcut çalışma kapasitelerini, performanslarını ve yapabileceklerini sürekli olarak arttırmaları beklenmektedir. Tedarik zinciri performansını artırmada proaktif davranmak, süreç ve tüm    çalışma prosedürlerin değerlendirilmesini, risklere karşı daha iyi tepki verebilmek için sonuçların ölçülmesini, pazardaki sinyalleri izlemeyi ve sürekli gelişimi kolaylaştırmayı gerektirir.

7-Şirket çalışanlarınız ve müşterileriniz için aktiviteleriniz mevcut mu?

Şirketimiz müşteri odaklı olduğundan bu güne kadar işimiz ve verdiğimiz kaliteli hizmet ile ön planda olmayı hedeflemiştir. Fakat ileriye dönük çalışmalarımızda hizmet sunduğumuz firmalar ve çalışanları için aktiviteler düşünmeye başlamış olup, ne, nasıl bir şey olacağına karar verme aşamasındayız. Kendi şirket ekibimizdeki arkadaşlarla, aylık periyotlarda yemek organizasyonumuz mevcuttur. Daha sıcak, samimi ve iş stresini birazda olsun asgariye indirmek için bir araya gelip değerli vakit geçirmeye çalışmaktayız.

Abbas Murat DANIŞMANLI

Danış Ambalaj

Genel Müdür