Logo
E-Bülten Kayıt

İlklerimiz

nokta
1

1 - TAKSE

INTERLINK, Pulsuz geri dönüşümlü posta servisi olan “Takse” sistemini ilk kez Türkiye’ye getirip uzunca bir uğraştan sonra PTT’ye kabul ettirmiş, dolayısıyla ilk uygulayıcı olmuştur. Beğendiği ürünü seçen müşterilerin, sadece işaretleyip adreslerini yazdıktan sonra kartı herhangi bir posta kutusuna atmaları yeterli olmuştur.

2

2 - KATALOGLA SATIŞ

INTERLINK, Direkt Pazarlama sistemini Mail - Order yolu ile uygulayan Türkiye’nin ilk firması olmuştur. Posta kartları şeklinde başlayan sistem, 1 sene içinde ürün adetlerinin artmasıyla satış kataloğuna dönüştürülmüştür.

3

3 - GAZETE INSERT

INTERLINK, Türkiye’de ilk defa gazete arasında kendisine özel satış sayfası yaptıran kuruluştur. Bugün bu sistemi birçok firma uygulamaktadır. Sabah gazetesi ile gerçekleştirilen bu uygulamada gazete içinden çıkan gazete ebadındaki insert’te arkalı önlü 24 çeşit ürün yer almıştır. Daha sonra farklı gazetelerde yapılan bu insert, bugün artık birçok firma tarafından uygulanmaktadır.

4

4 - ŞİRKET KREDİ KARTI

INTERLINK, şirketler bazında ilk kredi kartı uygulamasını hiçbir kuruluşa bağlı olmadan oluşturmuştur. Ayrıca müşterilerine taksitlerini de Link Kart ile ödeme imkanı sağlamıştır.

5

5 - KREDİ KARTI TAKSİTLENDİRME

Visa Kredi Kartı’nın resmi taksitlendirilmesinin ilk uygulayıcısıdır. Sistem Vakıfbank güvencesiyle “İtibar Kredisi” adı altında uygulanmış, daha sonra bu sisteme Pamukbank da dahil olmuş ve onları birçok banka takip etmiştir.

6

6 - TV SATIŞ KANALI

INTERLINK tarafından gerçek anlamda ilk TV Satış Kanalı, konusunda deneyimli bir Amerikan firmasının desteği ve İtalyan teknolojisi kullanılarak Ankara’da kurulmuştur.

7

7 - TV'DE INTERAKTİF KATILIM

LINK TV, yayınlarının hep satış yayını yaparak müşterilerini sıkmaması için telefon ve çağrı cihazı ile izleyicilerinin de katılımcı olabileceği eğlence programları yayınlayarak TV’de ilk defa izleyicinin canlı yayına katılımcı olmasını sağlamıştır.

8

8 - TAKSİTLE TURİZM PAZARLAMA

INTERLINK, şu anda Türkiye’deki bütün turizm şirketlerinin uyguladığı taksitle tur pazarlama sistemini, Arya Tur ile birlikte ilk defa Türkiye’de başlatan kuruluştur.

9

9 - TAKSİTLE GIDA SATIŞI

INTERLINK, Türkiye’de ilk defa makarnadan yağa, bakliyattan una kadar birçok üründen oluşan gıda paketlerini taksitle satışa sunmuştur.

10

10 - FRANCHISING

INTERLINK, Türkiye’nin franchise yapılan ilk Türk markası ve sistemi olmuştur. Hızla yayılan bu sistemle 2 sene içinde 38 ilde 64 satış noktasına ve 1100 kişilik satış kadrosuna ulaşmıştır.

11

11 - PUAN PROMOSYON SİSTEMİ

INTERLINK, Pamukbank’ın talebi üzerine Puan Promosyon Sistemi’nin dünyadaki uygulamalarını inceleyerek sistemi ilk defa Türkiye’ye getirmiş ve Pamukbank ile birlikte ‘Pamuk Para’yı oluşturmuştur. INTERLINK kredi kartı ile harcama yapıldıkça puan kazanılan ve bu puanlarla katalogdan hediye seçilen bu sistemi, zamanla 22 bankaya kadar taşımıştır.

12

12 - YABANCI KATALOGLA SATIŞ MÜMESSİLLİĞİ

Türkiye’nin ilk ve tek satış kataloğuna sahip olan INTERLINK, yine Türkiye’de ilk defa dünya çapında faaliyet gösteren yabancı bir kataloğun (BETTERWARE) Türkiye mümessili olmuştur.

13

13 - ORTAK PUAN PROMOSYON KATALOĞU

INTERLINK, Türkiye’de ilk defa bütün şirketlerin ortaklaşa kullanabileceği PROMO 2000 adı altında ilk puan promosyon kataloğunu çıkartmıştır. Şirketler promosyon kampanyalarında kullanmak üzere buradan istedikleri ürünleri seçmişlerdir.

14

14 - PROMOSYON DANIŞMANLIĞI

INTERLINK Şirketler Grubu bünyesinde Türkiye’nin ilk ve tek promosyon ve kampanya danışmanlık hizmeti veren şirketi kurulmuştur.

15

15 - ONLINE PROMOSYON SİTESİ

INTERLINK bu çalışmasıyla Türkiye’nin sınırlarını aşmış ve Dünya’nın ilk aktif promosyon sitesini kurmuştur. Bu siteyle birçok kuruluşun profesyonel personelinin, promosyon ürünlerini seçme kolaylığının yanı sıra Türk insanına çeşitli kuruluşlardan biriktirdiği puanları çeşitlilik içinde harcama imkanını sağlamıştır. Ayrıca şirket yetkilileri bu siteden istedikleri ürünleri seçerek kendilerine promosyon katalogları yapabilmektedirler.

16

16 - PROMOSYONDA YURTDIŞI

INTERLINK Promosyon konusunda Yunanistan’da şirket kurarak (INTERLINK Hellas Imp. Exp.Ltd.) promosyon alanında Türkiye’de yurtdışına açılan ilk kuruluş olmuş ve böylelikle Puan Promosyon Sistemi’ni yurtdışına taşımaya başlamıştır. INTERLINK puan promosyon sisteminin Dünya’da ki öncülerinin arasına da girmiş bulunmaktadır.

17

17 - CLUB SİSTEMİ

INTERLINK İlerleyen teknoloji ve uygulama, operasyon bilgisiyle Türkiye’nin ilk puan dağıtan, talep alan, CRM elde eden Club yazılımını oluşturmuş ve F-POS adını verdiği bu yazılım bugüne gelindiğinde 29 büyük şirket tarafından sürekli kullanılır hale gelmiştir.

18

18 - PROMOSYONDA ÇAĞRI MERKEZİ KULLANIM

INTERLINK, çağrı merkezini ilk defa promosyon kampanyalarında kullanmış, böylelikle hediye istek formu doldurma, gönderme gibi birçok formaliteyi ortadan kaldırmıştır.

19

19 - PUAN BİRLEŞTİRME

INTERLINK sahadan ve firmalardan gelen talepler üzerine PROMO CLUB BUSINESS ve PROMO CLUB FAMILY’i kurmuş ve PROMO PUAN adını verdiği puan sistemiyle piyasadaki bütün puan promosyon uygulamalarında verilen puanları tek bir katsayıyla ortak hale getirerek büyük bir ortak sinerji yaratmıştır.

20

20 - PROMOSYONDA ISO BELGESİ

INTERLINK ISO 9001:2000, DIN EN 9001:2000 Sertifikası ile Türkiye’de Promosyon ve Sadakat Sistemleri’ndeki kalite yönetimini belgeleyen ilk şirket olmuştur.

21

21 - KURUMSAL B2C PROJESİ

Türkiye’de sadakat ve satış arttırıcı promosyon çalışmalarına yeni bir soluk, yeni bir anlayış getiren Kurumsal B2C Projesi, puan ve puan + para modülleriyle devreye alınmıştır.

22

22 - VENDOR WIZARD

B2B ve B2C’ ye yönelik olarak, Üyeleri portal içinde daha fazla zaman geçirmeye özendirecek modüllerle desteklenen, satış dışında birçok aktiviteden de puan kazandıran dinamik ödül portalını ilk uygulayan şirket olmuştur.