Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

ULUSLARARASI NEWYORK OTOMOBiL FUARI KAPILARINI 119’UNCU KEZ AÇTI.

Mayıs 2019


ULUSLARARASI NEWYORK OTOMOBiL FUARI KAPILARINI 119’UNCU KEZ AÇTI.

Otomotiv sektörünün en büyük etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Uluslararası New York Otomobil Fuarı kapsamında “2019 Dünyada Yılın Otomobili” ödülleri sahiplerini buldu.

Uluslararası New York Otomobil Fuarı kapsamında, otomobil uzmanları tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda en iyiler belirlendi. Yapılan değerlendirmelerde otomobiller “Yılın Tasarım Otomobili”, “Yılın Çevreci Otomobili”, “Yılın Lüks Otomobili”, “Yılın Şehir Otomobili”, “Yılın Performans Otomobili” ve “Yılın Otomobili” olarak altı kategoride değerlendirildi. Jaguar I-Pace elektrikli SUV, New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda verilen Dünya Otomobil Ödülleri’ni topladı.

3 ÖDÜL BİR ARADA 

Jaguar’ın ilk elektrikli aracı “2019 Dünyada Yılın Otomobili” ödülünün yanında, en iyi tasarım, en iyi yeşil araba ödüllerini aldı. Jaguar tarihte ilk defa bu yıl üç kategoride de ödül almayı başardı. 

Dünyada yılın otomobili ödülünü almaktan büyük bir onur duyduklarını söyleyen Jaguar Land Rover CEO’su Prof. Dr. Ralp Speth “Destination Zero” vizyonumuzla çıktığımız yolda, sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır trafik sıkışıklığı vizyonumuzla sürekli geleceğe doğru ilerliyoruz. I-Pace bu hedefimize ulaşmamızı sağlayan ilk adımımızdı. I-Pace’i ortaya çıkaran ekibe tutkuları ve geliştirdikleri bu muhteşem araç için teşekkür ediyorum.” dedi.