Logo
E-Bülten Kayıt

Haberler

nokta

INTERLINK, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL HEDEF ÖDÜLÜNÜ ALDI

Ocak 2018


INTERLINK, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL HEDEF ÖDÜLÜNÜ ALDI

 INTERLINK Şirketler Grubu olarak Sadakat Programlarımızdaki hediye kataloglarımızda hediye çeşitlerini an ve an geliştirmekteyiz. Bu sene bu geliştirmelerden en önemlisini “Sosyal Sorumluluk” kategorisini açarak yaptık. Üyelerin puanlarıyla sipariş verdikleri binlerce çeşit ürünün yanında aynı zamanda da bağış yapabilmelerini sağlayalım dedik ve aklımıza bu kategoriyi açma fikri geldi. İlgili arkadaşlarımızın belli başlı kurumlarla yaptıkları görüşmeler sonucunda bu yeni kategorimizin ürünleri belirlendi ve ilgili ürünler hediye kataloglarımızda yerlerini aldılar. Üyeler eskiden puanlarıyla Cep Telefonu, Buzdolabı, Mutfak Robotu gibi ürünler sipariş ederken, artık yardıma ihtiyacı olan insanlara ilgili kurumlardan yardımlar da yapabilir hale geldiler. Hatta firmalara, eğer üyeleri sipariş verirse bir tane de onların bağışlayabileceğini söyledik ve bazı firmalar da bunu kabul etti. Biz de uygulamaya aldık. Bu yardımlar şu anda TEMA’ dan Ağaç Dikme, Koruncuk’ tan Çocuk Okutma, Empati Derneği’ nden Kedi ve Köpek Maması Bağışlama, TEGV’ den Eğitim Desteği, KAÇUV’ dan Kanserli Çocuklara Yardım, TESYEV’ den Tekerlekli Sandalye, Oturma Minderi, İşitme Cihazı ve Protez Bacak Bağışlama olmakta. Yardımların çeşitlerini de gün geçtikte arttırmaktayız. Yardım kurumlarının da burada hakkını yememeliyiz. Kendilerine konudan bahsettikten sonra hemen ziyaretimize geldiler ve toplantılarımız sonrası ürünleriyle hızlıca dönüş yaptılar. Böyle güzel insanların böyle güzel işlerle ilgilenmesi bizleri çok mutlu ediyor. Biz de INTERLINK ailesi olarak bu sipariş verilen ürünlerden hiçbir kazanç sağlamıyor, ürünlerin tedariğini ve gönderimini sağlıyoruz.

Bu projemizde hakkı yenmemesi gereken bir taraf da üyelerimiz. Kategorinin açılmasının üzerinden daha 3 ay geçmiş olmasına rağmen aldığımız Sosyal Sorumluluk siparişleri 200’ ü geçmiş bulunmakta. Yürüttüğümüz 49 online Sadakat Programımızdaki 1 000 000’ un üzerinde üyemiz, bu ürünleri şimdilik sadece Sosyal Sorumluluk kategorisinin içinde görebilmekte. Bizi en mutlu eden faktörlerden biri de bu üyelerin içinde hem bakkalın, hem lastik bayisinin, hem sigorta acentesinin, hem kredi kartı kullanıcılarının, hem boya ustalarının, hem eczacıların, hem beyaz ve mavi yaka çalışanlar gibi birçok farklı grubun olması. INTERLINK ailesi olarak hep farklı ürün çeşitlerini farklı çeşitte insana sunmaya çalışmışızdır. Ürün çeşitliliğini biraz daha arttırınca, hediye katalogumuzun ana sayfasında yaptığımız pop – up ve banner çalışmalarımızda da bu ürünlere yer vereceğiz. Ayrıca her hafta yaptığımız mailing çalışmalarımızda da bu ürünleri kullanacağız. Böyle ek aktivitelerle yapılan yardımların daha da artacağına inanmaktayız. Bu da bizi fazlasıyla heyecanlandırmakta.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği de bu çabalarımızı görmüş ve bizi bu sene 9.su düzenlenen, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’ nin Birleşmiş Milletler Küresel Hedefleri’ nin 12. Hedefi olan “Sorumlu Tüketim ve Üretim” kategorisinde ödüle layık görmüştür. Böyle köklü ve global bir organizasyonda böyle global bir ödül almak bizleri onurlandırmıştır. Diğer kategorilerde de ödül alan markaların iş ortaklarımızdan olduğunu görmek, aslında ne kadar doğru partnerlerle yolumuza devam ettiğimizi bizlere bir kez daha göstermiş oldu. Global anlamda fark yaratmış konuşmacıların da bulunduğu törende en çok gözümüze çarpanlar güneş enerjisiyle çalışan uçak yapan Solar Impulse’ ın Kurucularından, CEO, Girişimci ve Pilot Andre Borschberg ve Sürdürülebilir İşler Akademisi Kurucusu Auret van Heerden oldu. Bize de ödülümüzü Andre Borschberg takdim etti.

INTERLINK adına Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’ ne tekrar tekrar teşekkürlerimizi sunar, yaptıkları bu güzel işlerde başarılar dileriz. İnanıyoruz ki Dünya’ mız böyle güzel insanların bu çabalarıyla çok daha güzel bir yer olacak.